Hlavní navigace

Tisíce lidí naletěly falešné facebookové stránce Apple Store CZ

Daniel Dočekal

Schéma je jasné. V aktuálním příspěvku stránka tvrdí, že „distributor z Velké Británie přidává pár kusů zdarma“ a „Apple Store CZ“ bude rozdávat fanouškům.

Je dost s podivem, že tenhle letitý podvod stále funguje. Tisícovky lidí jsou fanoušky zcela zjevně falešné facebookové stránky „Apple Store CZ“, na které můžete najít perly jako „Oficiální prodejce produktů apple“ či adresu http://apple.cz – což sice vyvolává dojem „oficiálnosti“, ale není tak těžké pochopit, že jsou to jenom další šmejdi.

Content 2017 Tip Kytary

Pod prvním příspěvkem „Byla založená oficiální stránka produktů Apple pro českou komunitu. Pokud máte zájem o produkty, prosím přesměrujte se na naší prodejnu http://www.apple.cz/, nebo použijte prodejny certifikovaných resellerů.“ najdete stále nezodpovězený dotaz „Můžete doložit věrohodnost stránky? Třeba kontaktem? Protože zatím to vypadá jako fake, navíc admin neumí psát čárky.“ a je dost jasné, že tady žádné doložení nedorazí.

Schéma je samozřejmě jasné a je vidět na posledním aktuálním příspěvku, který tvrdí, že „distributor z Velké Británie přidává pár kusů zdarma“ a „Apple Store CZ“ bude tedy rozdávat fanouškům – za líbí, sdílení a napsaní „Splnil/a jsem“. A co jiného, než 6717 líbí a 7492 komentářů s 9146 nasdíleními (aktuálně už počty vystoupaly na 18 597 lajků, 20 470 komentářů a 25 769 sdílení – pozn. redakce). Lidská  hloupost je tradičně nekonečná. 

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2015 10:07

Jen krátká reakce: argumentovat tím, na koho je doména zaregistrovaná, je úplně mimo. Na svůj web nebo na facebookovou stránku si můžete dát odkaz třeba na stránky Bílého domu, ale samozřejmě to neznamená, že jste prezident USA. Prostě: odkaz na existující web není dokladem vůbec ničeho.

19. 2. 2015 14:48
AAA (neregistrovaný)

Dneska uz je 20k fanousku kazdymu u zadele, protoze pokud se jedna o firemni stranku ktera FB nic neplati, tak nove prispevky se ve feedu zobrazi stejne jenom zlomku z nich - ostatne o tom tady p. Docekal sam psal uz nekolikrat.