Hlavní navigace

Tištěný PC World v České republice končí

Jiří Macich ml.

Vydavatelství IDG oznámilo, že v České republice končí s vydáváním papírové podoby počítačového měsíčníku PC World. Letošní prosincové číslo bude posledním. Již dříve ukončilo vydávání herního magazínu GameStar, který se obsahově sloučil právě s časopisem PC World a jeho DVD přílohou. IDG chce však nadále značku PC World využívat na Internetu a v příštím roce plánuje vydání nejméně tří tištěných speciálu PC World Extra.

Vydavatelství IDG oznámilo, že v České republice končí s vydáváním papírové podoby počítačového měsíčníku PC World. Letošní prosincové číslo bude posledním. Již dříve ukončilo vydávání herního magazínu GameStar, který se obsahově sloučil právě s časopisem PC World a jeho DVD přílohou. IDG chce však nadále značku PC World využívat na Internetu a v příštím roce plánuje vydání nejméně tří tištěných speciálu PC World Extra.

CIF17_Rabaino_Lupa

Další papírové tituly ComputerWorld, BusinessWorld, SecurityWorld a HDWorld budou vycházet i nadále. HDWorld nyní dokonce pětkrát ročně. Větší důraz na Internet má v české pobočce IDG podtrhnout vytvoření pozice online manažera, kterým se stal Jakub Svoboda dříve působící u komunitního serveru Líbímseti.cz nebo zpravodajského serveru iHNed. Bude zodpovídat za provozní a obsahovou stránku serverů vydavatelství.

Od ledna bude spuštěn nový online magazín ChannelWorld, který má být zaměřen na distribuční a partnerský kanál v oblasti informačních technologií a spotřební elektroniky. Šéfredaktorem byl na začátku měsíce jmenován Tomáš Punar, který dříve vedl časopis Computer Business. Strastem některých tištěných IT časopisů v České republice jsme se věnovali v článku Konec papírových IT periodik v Česku(Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
11. 11. 2008 10:38
stoural (neregistrovaný)
... neda se svitit. Za me moho rici, ze jako pravidelny uzivatel internetu jsem proste nemel potrebu kupovat papirove casopisy o IT.
11. 11. 2008 12:44
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Za časopis (a nemyslím jen PC World),: *** kde každá druhá strana je celoplošná reklama *** a autoři recenzují produkty ve stylu "ta růžová mohla být růžovější" (aby na sebe nepoštvali právní zástupce a nedostali vyhazov od vydavatele, který žije hlavně z reklam) by uživatel měl dostat zaplaceno a ne platit. ***Díky že PC World-e odcházíš, ušetříme naše lesy.*** ... a myslím to vážně, bez sarkasmu.