Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku To nejlepší z Apple WWDC 2018, divoké reakce po prodeji GitHubu, Atari se vrací od Karel - To, že máte slavné jméno, ještě neznamená, že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 6. 2018 17:22

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  To, že máte slavné jméno, ještě neznamená, že máte peníze. Srovnání s Nintendem je vpravdě dost legrační, protože to má více než stonásobný roční obrat oproti Atari.

  No a vaše nepochopení toho, jak Indiegogo funguje, je až zarážející. Klikl jste si tam někdy na něco? Víte, že tam peníze posílají konkrétní lidé a na konkrétní věci? Provozovatel opravdu nic nerozděluje a o rozhoduje leda tak o tom, zda tam který projekt pustí, nebo ne. A pak žije z toho, že si stáhne X procent z peněz, co tam lidé na konkrétní projekt pošlou. Těch 2.7 milionu poslali lidé, není to žádná dotace z EU. A snad nechcete desítce ticíc lidí vynadat za to, že si tam něco předobjednali a projekt tak podpořili? Vy jste tím o nic nepřišel.

 • 8. 6. 2018 16:12

  Nekuma (neregistrovaný) ---.upp.cz

  Tak ja bych nesrovnaval dobrovolne prispveky na indiegogo s dotacemi z obecnych penez. U Indiegogo neni par lidi, ktere je mozne podmaznout nebo nelze ohnout pravidla a ziskat tak penize.
  Navic Atari je v dnesni firme malinka firmicka zijici ze sveho jmena. I kdyz bych jim nerikal Indie, rozhodne bych z nich nedelal velkou spolecnost.

  Nicmene jejich konzoli neverim. Atari uz dlouho dela psi kusy a jakakoliv duvera v tu znacku je u me davno pryc. Divim se, ze jeste je tolik lidi, co jsou schopni do te nostalgie investovat.

 • 11. 6. 2018 11:46

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Aha, takže on kritizoval Indiegogo za nevhodně zvolený název. Ano, to slovo "indie" je tam hodně zavádějící. To je ale těžko chyba firem, které tu službu používají.

  https://www.indiegogo.com/about/what-we-do

 • 10. 6. 2018 21:58

  Dashiel (neregistrovaný) ---.avonet.cz

  On spíš narážel na to, že to "Indie" z názvu Indiegogo znamená independent, nezávislý. Velké korporáty by měly financovat své projekty z vlastních peněz a nepřenášet riziko svého podnikání na ostatní (a už vůbec ne na zákazníky).

 • 8. 6. 2018 15:45

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  "Atari spustilo kampaň na Indiegogo na retro konzoli Atari VCS. Firma chtěla 100 tisíc dolarů, dnes už má přes 2,7 milionu dolarů."

  To už chce pořádnou dávku drzosti, aby se firma typu Atari přihlásila na indiegogo. Je to podobné jako když korporace "vyluxuje dotace" určené pro začínající podnikatele, jako když využije kanceláře se sníženým nájmem určené pro startupy, jako když vytvoří malou dceřinou společnost, která získa dotace z EU určené pro podporu menších subjektů a po čase se opět sloučí s původní korporací...
  Už jen čekám, kdy na indiegogo či jiném podobném serveru budou představovat svoje projekty Sony, Microsoft ... atd, protože vývoj nové generace konzolí je přece také náročný ... Proč Nintendo může udělat retro konzoli NES mini na své náklady, ale Atari raději cizopasí na systému pro podporu začínajících subjektu s malými prostředy, ale dobrým nápadem?