Hlavní navigace

Točí se komediální detektivní seriál Strážmistr Topinka. Navazuje na Doktora Martina

Autor: ČT
Bohumil Herwig

Protějov znovu ožije a diváci se mohou těšit jak na známé tváře Miroslava Donutila či Václava Kopty, tak i na postavy zcela nové. To vše podle původního českého scénáře.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tvůrci úspěšného seriálu České televize Doktor Martin natáčejí jeho volné pokračování, resp. tzv. spin off. Diváci se tak mohou těšit jak na Miroslava Donutila, Václava Koptu, Gabrielu Marcinkovou a Tomáše Jeřábka, tak na představitele titulní role Roberta Mikluše. Jeho filmovou matku si zahraje Veronika Freimanová, jeho novou lásku Jenovéfa Boková a majora Hrubého z ostravské kriminálky Jiří Bartoška.

Pokládám za velký úspěch, že se nám podařilo vzít postavu z takto úspěšného seriálu a vymyslet pro ni zcela nový, originální příběh, který se líbil i majitelům práv britské společnosti Buffalo Pictures (pozn. redakce: práv k seriálu Doc Martin) a dali nám k naší práci svolení. Velkou zásluhu na tom má, kromě naší inspirace – skvělého Roberta Mikluše – producent Vratislav Šlajer a hlavní scenárista seriálu Štefan Titka, říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková.Štefan Titka dodává: Postava svérázného strážmistra Topinky byla v Doktoru Martinovi jednou z našich nejoblíbenějších, a tak nás napadlo napsat původní scénáře s detektivními zápletkami, které by řešil právě Robert Mikluš v roli Tomáše Topinky.

NAPSALI JSME: Doktor Martin opět pokořil Sportovní noviny, Poldu vidělo stejně diváků jako Události

Recenze: Proč je Doktor Martin tak strašně populární?

Jedničkou je Doktor Martin 2. A zvítězil i nad TN

V novém seriálu bude strážmistr Topinka stále tím lehce natvrdlým ochráncem pořádku v beskydském městečku Protějov. Svou práci bere jako poslání a žádný případ pro něj není dost malý na to, aby si nezasloužil pátrání ve velkém stylu. Zásadní novinkou je ale u něj to, že si našel partnerku. Tou je nová protějovská pošťačka Lucie.

Tipli listopad2

Seriál pro Českou televizi, Tvůrčí producentskou skupinu Kateřiny Ondřejkové, vyrábí společnost Bionaut a vzniká v koprodukci se slovenskou veřejnoprávní RTVS.

autoři projektu: Vratislav Šlajer, Štefan Titka, Tomáš Končinský // režie: Petr Zahrádka // kamera: Miloslav Holman // scénář: Štefan Titka, Tomáš Končinský, Hynek Trojánek, Tomáš Hodan // producent: Vratislav Šlajer // kreativní producentka: Kateřina Ondřejková // hrají: Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Marek Geišberg, Tomáš Hanák, Robert Nebřenský a další