Hlavní navigace

Tomáš Čupr navyšuje svůj podíl v Rohlíku. Má už 42 procent

17. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rozvážková služba má podle Čupra větší potenciál než Slevomat. Podle tabletového časopisu Dotyk svůj podíl navýšil na úkor Mitonu.

Z třiceti na dvaačtyřicet. Tomáš Čupr posiluje svou pozici a podle všeho Rohlíku zatím ze svých projektů věří nejvíc. 

Podíly ve firmě se přerozdělily tak, že 42 % drží Čupr, 40 % Enern, kolem 11 % si nechal Miton a zbytek má generální ředitel Rohlíku Marek Sacha. Vyplývá to z aktuálního čísla časopis Dotyk Byznys.

Rohlík dnes už podle Čupra odbavuje stovky objednávek denně a letos se chystá podívat i mimo Prahu. 

BRANDstorming tip2

"Nejpozději během jara budeme v Brně a už během března chceme díky novým dvěma distribučním centrům také rozšířit doručování na okolí Prahy. Ještě v první polovině roku by pak měla přijít na řadu další česká i zahraniční města,“ tvrdil ještě před měsícem Čupr s tím, že letos plánuje tržby Rohlíku kolem 400 milionů korun.

Na scéně rozvážení nákupů ale Rohlík není sám. Své zákazníky podobně obsluhuje i Tesco a během letošního roku by se měl rozjet i Koloniál vedený bývalým šéfem řetězce Globus Ondřej Vyhnálek. Za ním stojí skupina Rockaway, která pro projekt shání nové lidi. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).