Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tomáš Havryluk (Alza.cz): Bitcoin může globálně změnit svět, je důležité být při tom od Tomáš Marný - BTC hlavně navzdory názvu nesplňuje definici peněz a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2018 10:13

  Tomáš Marný (neregistrovaný) 194.228.76.---

  BTC hlavně navzdory názvu nesplňuje definici peněz a už vůbec ne měny. Principiálně se v ničem neliší od jiných finančních derivátů, třeba futures na počasí. Celé to bylo zacíleno na subkulturu geeků, kteří o finančních trzích vědí prd a propadli dojmu, že právě objevili nějakou Ameriku. V očích finančníků jsou geekové zajímavá skupina lidí, která vydělává hromady peněz a neví co s nimi - tak proč je o ně nepumpnout.
  Tahle skupina lidí je vůbec legrační - naučili se (jakš takš) Javu a propadli dojmu, že vědí, jak funguje svět a nic je nemůže zaskočit. Ale oni jsou mimo IT totálně nepoužitelní úplně ve všem, včetně mezilidských vztahů, zařizování hypotéky, shánění instalatéra, sjednávání nájemní/kupní smlouvy na byt/auto, smontování kusu nábytku, nákupu oblečení... Ale jsou přesvědčeni, že to ostatní jsou ti špatní a hloupí. Ani online burzy těch BTC si nejsou schopni sami udělat, přestože online burzy finančních trhů už hezkou řadu let fungují, nic se z nich neztrácí a programují je (asi) ti samí lidé.

  Kdepak - fakt, že někdo vážně vysloví, že BTC (v současné podobě) může změnit svět a nabádat k jeho každodennímu používání dokládá, že je a) podvodník, který vám chce prodat suchou vodu, b) je úplně mimo.

 • 3. 11. 2018 17:32

  lnd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mate pravdu v jedne veci, dokud nedojde k sirsi adopci teto meny, kde si za ni kdykoliv pohodle nakopite co potrejete, tak je to nastroj spekulantu. Jenze v teto chvili uz trh cili na uplne jine lidi, kteri v ni citi jak rikate "vyhodnou investici". Jsou instiutce, velke hedge fondy a VCs, invetsicni banky, family offices atd atd. Smart money nebudou vstupovat na trh, ktery nema velky potencial a to ze si bezny clovek neni ochoten o tom nic nastudovat je jejich velka vyhoda;) Velmi by me zajimalo jake analyzy mate na mysli, protoze prumerne naklady mineru na tezbu neustale rostou, nyni to je prumerne 5000-6000, usd takze pokud to pod tuto hranici spadne, tak to bude jen velmi kratka doba a casove omezena moznost vyhodne nakoupit nez to spusti bull run.

 • 2. 11. 2018 18:45

  Korporace je tvůj přítel (neregistrovaný) ---.171.broadband9.iol.cz

  Bitcoin je teď tak leda spekulace, kdo má dost peněz, může si s cenou dělat co chce. Bych si tipnul že teď je menší přestávka, kdy je třeba zase nachytat lidi na "výhodnou investici" a pak to pustit dolů. Celkem věřím analýzám že konečná cena by mohla být tak 700 - 1100 dolarů.