Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tomáš Havryluk (Alza.cz): Bitcoin může globálně změnit svět, je důležité být při tom od xf - Že to alza tak nedělá, jen znovu ukazuje,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2018 10:59

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Že to alza tak nedělá, jen znovu ukazuje, co je BC zač. BC v alze neberou.
  Jen říkají že si litinový poklop, měděný okap, kabát, zlatý řetízek po babičce, bitcoin, obraz z půdy, starý nábytek... můžeš vyměnit za peníze naproti u vetešníka, výkupně kovů, starožitnictví..., tak ti zboží za běžné peníze prodají. Ale s BC sami nechtějí mít nic společného.
  Ostatně on je BC jako měna naprosto nevhodný, vzhledem k čekání až bude v jakémsi hashi v jakési časově negarantovatelné budoucnosti snad transakce potvrzena. Je tedy naprosto logické, že BC alza nebere. Ale je pro ně fajn, jestli se za poplatek najde třetí strana, co na sebe to riziko a obtíže vezme, a oni tak mohou prodat zboží za běžné peníze.
  Úplně stejně, jako nebere pekař za chleba hodiny s kukačkou, ale pošle takového zákazníka nejprve k vetešníkovi pro peníze.

 • 1. 11. 2018 8:23

  Lukáš Marek (neregistrovaný) ---.41.broadband11.iol.cz

  Kecy, kecy, kecy.

  Alza jen zjistila, že existují lidé s hromadami BTC, jejichž původ je neznámý a ti lidé je chtějí přeměnit na reálné zboží. A tak zavedli tzv. "příjem BTC", ovšem přes směnárnu, která Alze vyplatí opravdové peníze. To ale není žádný "prodej za BTC".

  Opravdové použití BTC by vypadalo jinak. Celý e-shop by musel mít ceny v BTC, pevně dané, které by se neměnily každou vteřinu s proměnou kurzu k jiné měně. Zaměstnanci by museli každý měsíc dostávat pevnou částku v BTC.

 • 1. 11. 2018 16:46

  To nechceš vědět (neregistrovaný) 81.17.27.---

  Tvůj příměr kulhá na obě nohy. Alza BTC bere a je to stejný proces jako u kreditní karty v ciyí měně.