Hlavní navigace

Toshiba představila v Japonsku 3D televizory bez brýlí

6. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2010

UVNITŘ VIDEO 3D televizory je možné sledovat již bez speciálních brýlí. První takovéto produkty představila na tokijském veletrhu CEATEC společnost Toshiba. Jak upozornil server iHNed.cz, oba televizory používají speciální průhledné lentikulární vrstvy, které vytvoří pole devíti překrývajících se obrázků. Iluze třetího rozměru se vytváří tak, že obrazy pro každé oko se v mozku následně spojí.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Výrobci obrazovek zaplatí 52 milionů korun za kartel, prozradil je Samsung

Nevýhodou tohoto zobrazování je však fakt, že divák musí sedět pod určitým úhlem směrem k obrazovce. Pokud tak neučiní, 3D obraz nevidí. Podle prezidenta Toshiba Visual Products Masaaki Oosumi je ale tento pokrok pro diváka velice příjemnou skutečností, protože je přirozenější dívat se na obrazovku bez brýlí. Maximální doporučená pozorovací vzdálenost od monitoru je 90 centimetrů. Společnosti v současné době usilovně pracují na odstranění této překážky. Konkurence nabízí televizory pouze s brýlemi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.