Hlavní navigace

Tři mrtví hokejisté slouží spamu na Facebooku

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Těsně poté, co Rachůnek, Vašíček a Marek zemřeli při letecké tragédii, se objevily na Facebooku Stránky připomínající jejich smrt. Dnes slouží spamu

Jakákoliv společenská událost s šancí na získání fanoušků je na Facebooku důvodem k okamžitému vzniku i desítek Stránek, které se snaží z ní vytěžit maximum. Tragická smrt tří hokejistů v září 2011 nebyla výjimkou. Stránky vyjadřující „podporu“ a „úctu“ se objevily okamžitě a začaly masivně nabírat fanoušky. A roky po tragedii slouží poslední a největší z nich spamu.

Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek R.I.P s 56 tisíci fanoušky slouží až pro několik desítek příspěvků denně snažících se přivádět fanoušky (aktuálně zejména) na slevové servery. Pomáhají tomu klasicky nesmyslné obrázky nakradené ze všech koutů Internetu i obsah lákající například na video, ale opět přivádějící na některý z českých slevových serverů. Slevín, NewGo, SlevaDnes.cz, Sexy Váha, Sexy Kvíz, prostě co se zrovna hodí a buď si někdo zaplatil (a nejspíš ani netuší, kde se objeví) nebo kde se dá těžit z affiliate.

Pod příspěvky najdete nesouhlasné komentáře nešetřící sprostými slovy („Ty jsi takovy stupidni hovado nebo nemas mozek udelej si svoji normalni stranku necpi sem takovy picarny. Chudaci kluci se museji v hrobe obracet co ty jsi za frufru…“) i opakované informace o tom, že Stránka byla nahlášena. 

Content 2017 - tip Footshop

Klasicky to není nic platné, protože tuhle Stránku cenzoři Facebooku z Indie nikdy nepochopí. A pokud se podíváte dobře, také záplavu fanoušků, kteří vůbec netuší, jak přestat být fanouškem něčeho takového. 

DODATEK 26. 8. 2013 14:40 – Stránka není dostupná. Po několika letech se tedy konečně Facebook rozhoupal. 

Našli jste v článku chybu?
25. 8. 2013 18:18
Deemonski (neregistrovaný)

Taková forma reklamy na slevové portály mne jenom ujišťuje, že si tam nikdy nic nekoupím. Snad se mi ani nechce věřit, že to je myšleno vážně. Hnus!

26. 8. 2013 13:09
Pavel (neregistrovaný)

pokud by stránka neměla tolik fanoušků, tak si nikdo nebude platit takové blbosti, jednoduše stačí kliknout na název skupiny (stránky) - Toto se mi líbí - Už se mi to nelíbí nebo odškrtnou Zobrazovat ve vybraných příspěvcích, nic jednoduššího neexistuje ;)