Hlavní navigace

TV Patriot už bude vysílat pouze na satelitu Astra. Konkurenční Thor by se jí nevyplatil

22. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovenská regionální televize Patriot ukončila včera odpoledne šíření svého signálu prostřednictvím satelitu Thor. Souběžné vysílání s družicí Astra pro ni ztratilo smysl.

Televize Patriot z Bratislavy, která byla předobrazem pro nově vzniklou českou stanici regionalnitele­vize.cz, bude svůj signál už šířit nadále pouze prostřednictvím satelitu Astra 3B na pozici 23,5 stupně východně. Serveru DigiZone.cz to potvrdila programová ředitelka stanice Miroslava Sklenárová. Důvodem je mimo jiné skutečnost, že většina satelitních diváků, která měla zájem o české a slovenské programy, se přestěhovala právě ke konkurenčnímu operátorovi SES.

ČTĚTE TAKÉ: TV Lux zahájila vysílání na satelitu Astra 3B. Získala tak stovky tisíc nových diváků

MMF24

Vysílání lokálních kanálů z obou uvedených zemí prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně se stává čím dál tím logičtějším krokem. Svůj signál zde šíří mimo už zmíněné TV Patriot a regionalnitele­vize.cz také CE TV (Central TV) z Nitry. Nedávno tu začala vysílat slovenská křesťanská televize Lux, která však i nadále zůstává na satelitu Thor. Naopak výhradně na pozici 1 stupeň západně už spoléhají pouze nekódované tematické kanály musiq1 a Top Shop TV.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11836/H, FEC 5/6, SR 27500, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).