Hlavní navigace

U:fon je bez dluhů, má nového majitele a chystá nové tarify

David Slížek

Od 1. prosince 2012 se novým majitelem operátora U:fon stala firma Air Telecom, která převzala majetek i smluvní závazky bývalého vlastníka, firmy MobilKom. Prodejem končí také insolvenční správa, do které MobilKom upadl loni na podzim, a U:fon byl zcela oddlužen, uvádí firma v tiskové zprávě. Stávajících zákazníků se změna majitele nemá nijak negativně dotknout, nový vlastník naopak slibuje nový rozvoj služeb. Nové tarify hlasových i datových služeb chce U:fon představit ještě do konce roku.

Od 1. prosince 2012 se novým majitelem operátora U:fon stala firma Air Telecom, která převzala majetek i smluvní závazky bývalého vlastníka, firmy MobilKom. Prodejem končí také insolvenční správa, do které MobilKom upadl loni na podzim, a U:fon byl zcela oddlužen, uvádí firma v tiskové zprávě.

Stávajících zákazníků se změna majitele nemá nijak negativně dotknout, nový vlastník naopak slibuje nový rozvoj služeb. Nové tarify hlasových i datových služeb chce U:fon představit ještě do konce roku.

Content 2017 - tip Footshop

„Koupili jsme zdravou společnost, která i v řízené insolvenci dokázala prokázat svou životaschopnost. I nadále chceme razit filozofii společnosti U:fon a svým zákazníkům nabízet kvalitní, přitom však dostupné telekomunikační služby,“ komentuje akvizici předseda představenstva Air Telecom a.s. Martin Hes.

Air Telecom patří do skupiny N&F Marketing Group, která se zabývá zejména marketingem. Podle tiskové zprávy „je dál při chuti a hodlá v akvizicích na telekomunikačním trhu pokračovat. V příští roce celá skupina plánuje vstup na GSM prostřednictvím virtuálního operátora.“

Našli jste v článku chybu?
24. 2. 2013 2:15
Honza (neregistrovaný)

Jsem u nich prakticky od začátku a změna providera nic neřeší. je to všude stejné. Zkušenosti s UFONEM? Katastrofální. Věčné výpadky a na reklamace se vám jen vysmějí. Dají vše dopořádku, den dva v pohodě a do týdne jste na tom stejně. Jen z vás udělají blbce. Mimo to, stahovaná data si na tom jejich slavném telefonku podělte dvěma protože funguje asi tak, jako zfušovanej taxametr. Stáhnete 1MB a máte u nich hnedle 2 MB to jej jeden problém. Stahujete větší objem dat? Tak můj příklad za všechny.…

3. 12. 2012 16:28

O2 nechá CDMA dožít do roku 2018[1], kdy už bude LTE mít pořádné pokrytí (celoplošné pokrytí by LTE mělo mít nejpozději v roce 2020[2]). Služba si na sebe pořád i dneska vydělává, občas se objeví i nová CDMA BTSka (letos jich bylo do deseti), která vykrývá bílá místa.

Zatím opravdu nemají žádnou jinou podobně schopnou službu. S LTE, které nabídne mnohem lepší parametry (latence, propustnost, dokonce i to pokrytí), už nebude důvod CDMA udržovat.

[1] http://www.ctu.cz/ctu-online/diskuzni-misto.h…