Hlavní navigace

Ultra HD televizor od LG má rozlišení 3840 x 2160 a úhlopříčku dva metry

6. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2012

UVNITŘ FOTO První Ultra HD televizor s úhlopříčkou 84“ (213 centimetrů) a rozlišením obrazu 3840×2160 bodů, které je čtyřikrát větší než u dosavadních Full HD televizorů, představila na veletrhu CES 2012 v americkém Las Vegas společnost LG Electronics. V Česku bude k dostání s největší pravděpodobností v druhé polovině roku, informovala firma, aniž by specifikovala jeho cenu. Přijímač kombinuje technologii LG Cinema 3D a Smart TV funkce pro chytré televizory.

K TÉMATU: LG představila největší OLED televizor na světě, je tlustý jen 4 milimetry

Lepší zábavní centrum na takto velké televizi si lze jen těžko představit, říká mluvčí LG Electronics CZ Martin Malý. Intenzitu 3D efektu si může divák na tomto televizoru nastavit sám, navíc je vybaven funkcí 3D Sound Zooming, která nabídne prostorový 3D zvuk srovnatelný s nejlepšími systémy domácího kina. Systém Smart TV obsahuje přes 1 200 aplikací „chytré televize“, včetně připojení na sociální sítě.

MM socky3

Mezi aplikacemi nechybí ani LG 3D Zone s videotékou 3D filmů a obsahu překonvertovaného z 2D do 3D. Televizor lze navíc ovládat jednoduchými hlasovými příkazy, které vyhodnocuje nové dálkové ovládání Magic Remote Control. To se chová také jako bezdrátová myš, stačí jím pouze namířit na položky zobrazené na obrazovce.

První Ultra Definition televizor od LG s úhlopříčkou 213 centimetrů (Foto: LG Electronics)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.