Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úřady práce se musí vrátit ke staršímu systému na výplatu dávek od Insider - Bohužel se velmi mýlíte v tvrzení, že "starý...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2014 19:44

  Insider (neregistrovaný) ---.blue4.cz

  Bohužel se velmi mýlíte v tvrzení, že "starý systém byla standardní poněkud předražená zakázka", resp. mýlíte se v tom, že to byla STANDARDNÍ zakázka.
  OKsystém totiž získal zakázku rovněž BEZ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ v roce 2005.
  http://www.novinky.cz/domaci/292130-stamiliony-za-it-sluzby-rozdal-bez-tendru-i-skromach.html
  Je smutné, že OKsystem je nyní za spasitele, když před 8 lety postupoval stejně, jako současný dodavatel.

 • 6. 1. 2014 19:47

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  Je smutné, že OKsystem je nyní za spasitele, když před 8 lety postupoval stejně, jako současný dodavatel.

  Patrně bude rozdíl v tom, že OK System dokázal narozdíl od matláků z Fujitsu Vítkovice tunel dodat funkční systém.

 • 6. 1. 2014 20:57

  Michal Krsek

  Aniz bych chtel nejak hodnotit odbornou ci moralni zpusobilost vsech stran, je treba vzit v potaz, ze situace OK System v roce 2005 byla ponekud jina nez situace Vitkovice IT v roce 2012.

 • 6. 1. 2014 22:06

  T... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jenže tenkrát šlo o to, že žádný systém v podstatě neexistoval a muselo se to řešit. Kdežto u Drábka šlo pouze o to, jak si zcela nekrytě "přesunout" pár desítek milionů na konto své, kamarádů (Šiška) + Vítkovice a samozřejmě patřičné procento do kasy Top09. Nešlo o žádné úspory, žádnou lepší funkčnost.
  Ovšem Drábek se přepočítal, možná kdyby držel hubu a pořád arogantně nevystupoval v médiích jak je vše dokonalé a funkční a ještě ušetřil (zatímco se na úp dále pracovalo souběžně i v OK systému ač měl být vypnutý) tak by to možná i prošlo. Taky mu moc neprospělo, že vyházel pár lidí, kteří na to upozorňovali, zřejmě tudy vede pak cestička k Janečkovi a spol., kteří tomu pak pomohli + oznámení OK systému.

 • 7. 1. 2014 10:05

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  Drábek se tuto pijavici přisátou na rozpočet ministerstva pokusil utrhnout

  ... a nahradit pijavicí vlastní.

  ale podcenil ji.

  Ale ne, nepodcenil. Jen přecenil síly své vlastní pijavice. Ono holt se krást musí jen tak, aby to úplně nebilo do očí. Když něco stojí stovky milionů, tak by to aspoň mělo fungovat, což se žádnému z registrů zavedenému Nečasovou vládou nezdařilo. ÚP - nefunkční paskvil zbastlený narychlo patrně nějakými studenty na DPP, registr vozidel - totéž, základní registry, eh, škoda mluvit.

 • 7. 1. 2014 8:27

  Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---

  OKsystem na ministerstvu působí už od začátku 90.let, vznikl vlastně privatizací výpočetního střediska ministerstva. Já sjem pro ministerstvo začátkem 90.let něco dělal a šéf OKsystemu tam měl takovou pozici, že bez jeho povolení si ministr ani neuprdnul. Například jen on fakticky (formálně to samozřejmě dělal někdo jiný, ale veškeré pohovory byly s ním) schvaloval zaměstnance třetích stran, kteří budou pro ministerstvo pracovat. OKsystem také kecal do návrhů všech zákonů, které ministerstvo předkládalo, aby tam pro něj byla vždy nějaká práce. Drábek se tuto pijavici přisátou na rozpočet ministerstva pokusil utrhnout, ale podcenil ji.

 • 3. 1. 2014 17:01

  V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

  Zajímavé je, že se dávno vědělo, že 28.12. nabyde rozhodnutí platnosti, ale až když jim to v lednu hlásilo, že server není připojený, a pustili starý program, si uvědomili, že mají spoustu nových pracovníků, co s ním neumí.

  K tomu názoru, že "starý byl lepší" bych byl docela skeptický. Zajímalo by mě, co budou říkat ty úřednice, co znají jen nový systém, až se budou školit na starý. Čekám, že se též budou chytat za hlavy, co za blbost to budou muset obsluhovat.

 • 6. 1. 2014 10:35

  Honza (neregistrovaný) 176.101.146.---

  No ten starý systém byla standardní poněkud předražená zakázka na informační systém, kdy byly s nasazením nějaké porodní bolesti (určitě půjdou pořád dohledat na webu), ale nakonec to nějak fungovalo. Tj. v zásadě normální řešení na český standard. Vím o čem mluvím, pracoval jsem na tom coby řadový programátor mopslík. To ten nový Drábkův systém byl fakt mega průxxx i na české poměry. Jak po stránce právní (dle smouvy na dodávku widlí) tak korupční (minimálně malá domů Drábka - a dost pochybuju, že by ho TOPka kryla, kdyby to byla jen Drábkova sólo akce), finanční (stálo to celkově strašný prachy, ještě víc než od OKsystemu) i funkční - doporučuju vyhledat googlem pár let starý dopis ajťáků z úřadů.

 • 8. 1. 2014 10:44

  Honza (neregistrovaný) 176.101.146.---

  Nijak nehájím OKsystem, asi každý rozumný člověk tuší, že získat a udržet si pěkných pár let takový kšeft na MPSV legálními prostředky v ČR nelze. Samozřejmě coby programátor nemám žádné hmatatelné důkazy, ale sám si pamatuju, jak si šéf (ne ředitel) jednou v soukromém rozhovoru se mnou povzdechnul, že by raděj dělal software pro soukromý sektor, protože ve veřejném je to samá korupce. O historii firmy ale máte nějaké jiné informace než já. OKsystém začal dělat účetní software pro firmy (asi OKmzdy, ale nekamenujte mě, pokud se po letech pletu) a teprve po pár letech se navezl na MPSV formálně coby subdodavatel jiné firmy (určitě sám vygooglíte jaké, já už si to nepamatuju), ale fakticky to dělal sám. Teprve v dalším kroku (odhaduju tak 2004) se stal přímým dodavatelem. Ohledně kecání do návrhu zákonů: OKsystem to dělal, ale co vím, tak ne proto, aby si zajistil větší zakázku (práce bylo i tak dost), ale prostě proto, že občas v návrhu našel logický nesmysl a nevěděl, jak podle toho napsat informační system. Že by si "bez jeho povolení si ministr ani neuprdnul", to rozhodně ne. OKsystem považuju za pijavici (mimo jiné i proto jsem od nich odešel), ale řádově menší pijavici než ty Drábkovy firmy. Hlavní problém nevidím ve firmách typu OKsystem, ale v organizovaném zločinu a nekompetentních lidech na MPSV a vlastně i v celém systému sociálních dávek, ale to už odbočuji.