Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úřady práce se musí vrátit ke staršímu systému na výplatu dávek od Hmm - Možná by stálo blíže popsat tento moderní způsob...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 1. 2014 18:37

  Hmm (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Možná by stálo blíže popsat tento moderní způsob "migrace dat" z nového systému do starého a poslat to ze srandy do zahraničního tisku.

 • 3. 1. 2014 18:46

  T... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nevím jak teď, ale z papírů do pc se to přepisovalo ve 2012, protože Drábek a spol. odmítal jednat s OK systémem ohledně migrace dat a místo toho nutil ty poslední úřednice po večerech a víkendech datlovat ručně. Nakonec to samozřejmě nějak dohodnout museli, protože to bylo neúnosné.

 • 4. 1. 2014 13:09

  carphatia (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz

  A korunované to celé bylo tím, že ty ženské od přepážek tam ta data musely celou sobotu a neděli do noci ručně zadávat (samozřejmě zadara - neplacený přesčas) a když přišly v pondělí do práce nebylo po nově vložených údajích ani stopy.

 • 6. 1. 2014 22:13

  T... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jo, to byla naprostá pecka. Taky hned na konci března jim z úp odešly první úřednice a do poloviny roku další, čímž nastal další problém, protože samozřejmě odcházely ty schopnější, které přestalo bavit nechat se sebou orat kvůli jednomu hlupákovi z Top09 a jeho poskokům... navíc pokud šlo o lidi, kteří tam byli nuceně přeřazeni z měst a obcí, tak jako bonus šli klidně o 30% platu dolů.
  Tím se ovšem hlavně ve větších městech nastartoval problém č. 2 a to ten, že úp prakticky nemá na některé věci, jako jsou sociální šetření kvalifikované lidi a pokud to nějaký žadatel napadne, tak vyhraje. Nedodržování lhůt na vyřízení žádostí je už jenom "drobnost". Jak se vyjádřil jeden člověk z vedení úp v nejmenované moravské "vesnici", cituji "tak co, když ti ležáci zemřou než to odšetříme, tak aspoň jim nemusíme nic vyplácet a ušetříme". Mám pocit, že tam stále sedí, nebyl-li i vykopnut za odměnu na krajské ředitelství.
  No a konečný důsledek je ten, že když se teď (oficiálně) začal zase používat OK systém, tak většina úředníků s ním ani neumí dělat, protože to jsou rychlokvašky najímané narychlo za ty zkušené, co odešli nebo byli odejiti.
  Prostě při představě, že takový bordel je všude, je mi špatně.