Hlavní navigace

V neděli odstartuje v Chomutově také multiplex 2 s Novou a Primou

26. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 11. 2008

O měsíc dříve, než bylo původně plánováno, odstartuje v neděli 30. listopadu z chomutovského vysílače Jedlová hora vysílání digitálního multiplexu 2 s televizemi Nova a Prima. Ve stejný den je na stejném vysílači naplánované zahájení vysílání veřejnoprávního multiplexu 1 České televize. Sdělila to Marie Fianová, mediální zástupkyně Českých Radiokomunikací, které jsou operátorem multiplexu 2 a pro ČT zajišťují provoz základních vysílačů multiplexu 1.

REGIONY: Podrobnosti o digitálním vysílání v Chomutově

Vysílání by mělo být spuštěno 30. listopadu v dopoledních hodinách, což je o měsíc dříve oproti původnímu plánu, který počítal se spuštěním na konci prosince, uvedla Fianová. Půjde o poslední vysílač multiplexu 2, který zahájí vysílání v letošním roce. Multiplex 1 plánuje spustit ještě jeden vysílač v polovině prosince: Klínovec u Jáchymova.

MMF24

Stanoviště Jedlová hora nepatří mezi základních 13 vysílačů určených v Technickém plánu přechodu, je to však strategické stanoviště, které jsme zvolili pro rozšíření a zvýšení robustnosti naší sítě. Dřívější spuštění umožní divákům příjem digitálního vysílání programů TV Nova a TV Prima v této oblasti ještě před vánočními svátky, prohlásil Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci ČRa.

Multiplex 2 bude z Jedlové hory vysílat na kanále 58 výkonem 32 kW s horizontální polarizací a vytvoří jednofrekvenční síť s hlavním severočeským vysílačem Buková hora. Multiplex 1 využije na Jedlové hoře kanál 33 s výkonem 32 kW a horizontální polarizací, přičemž také vytvoří jednofrekvenční síť s Bukovou horou. Ještě do Vánoc by měl v multiplexu 2 přibýt filmový kanál Nova Cinema a v lednu nová televize Barrandov.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).