Hlavní navigace

V neděli první přelaďování v satelitním CS Linku

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 10. 2009

Tuto neděli čeká abonenty satelitních platforem CS Link a Skylink první přelaďování. To se bude týkat programu Nova Sport v klasickém rozlišení. Přesun organizuje společnost Media Vision proto, aby s českou komerční jedničkou zajistila lepší a kvalitnější signál pro koncové uživatele – diváky. Nova Sport vysílá na nové frekvenci 12070 MHz již od 28. září, takže zákazníci obou platforem měli k přeladění dostatek času.

Od pondělí pak dojde k distribuci stanic Disney Channel, AXN Crime a Nova na nových parametrech. Starý kmitočet však bude nadále k dispozici. U Disney Channelu bude na původních parametrech signál přerušen 1. listopadu, to se týká i AXN Crime. Obě stanice budou šířeny na nové frekvenci 11876/H. Nova bude souběžně vysílat na dvou frekvencích až do 31. ledna příštího roku. Již v tuto chvíli mají diváci možnost na nové frekvenci naladit přednastavené pozice, kde se programy od zmiňovaných termínů objeví.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.