Hlavní navigace

V Německu ukončily šíření na středních vlnách další dva vysílače

8. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ukončení šíření signálu na středních vlnách je poměrně logickým krokem. Pro vysílatele jde především o ušetření nákladů za distribuci, která bývá leckdy zbytečné nákladná.

V noci z neděle 5. na pondělí 6. července, konkrétně ve 2 hodiny ráno, bylo v Německu ukončeno středovlnné šíření na dalších dvou vysílačích. Západoněmecký veřejnoprávní rozhlas WDR konkrétně vypnul lokality Langenberg fungující doposud na frekvenci 720 kHz s výkonem 63 kW (okruh WDR 2 a WDR Event) a Bonn na kmitočtu 774 kHz s výkonem 5 kW (okruh WDR Event). Středovlnné vysílače sloužily pro zásobení signálem v oblastech Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falc a Hesensko. K vypnutí vysílání na původních AM rozsazích přistoupily v minulosti i některé další německé spolkové země.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: V Bavorsku skončí v září vysílání na středních vlnách

Ukončení šíření signálu na středních vlnách je poměrně logickým krokem. Pro vysílatele jde především o ušetření nákladů za distribuci, která bývá leckdy zbytečné nákladná. Stanice, které k tomuto kroku přistoupí, pak posluchačům doporučují, aby přešly na modernější způsob distribuce. Může jít nejen o frekvenční modulaci (FM/VKV), ale veřejnoprávní média z Německa využívají tuto možnost i pro propagaci digitálního rozhlasu DAB+. To je i případ WDR. Stanice je možné naladit například i na satelitu, kde je jejich nekódovaný signál šířen téměř do celé Evropy, a také prostřednictvím internetu, konkrétně na www.wdr.de.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).