Hlavní navigace

V noci čeká zlínskou Tlustou horu výluka, nepůjde odtud televize

9. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Údržbová přestávka se tentokrát netýká pásma VKV.

Výluka televizního vysílání potrvá 10. prosince v době od půlnoci z pondělí na úterý do 06.00. Z vysílače Tlustá hora nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize (kanál 33), multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov (kanál 49) a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV a Active TV (kanál 25). Údržbová přestávka se netýká pásma VKV. K přerušení rozhlasového vysílání tedy nedojde.

Z Tlusté hory jsou šířeny konkrétně stanice ČRo Radiožurnál na frekvenci 99,5 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 94,8 MHz, ČRo  Brno na frekvenci 97,5 MHz, Frekvence1 na frekvenci 105 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,3 MHz, Rádio Kiss Publikum na frekvenci 90,3 MHz a Radio Rock Max na frekvenci 89,6 MHz. Výluka televizního vysílání se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Ploštiny, který je provozován na stejných TV kanálech (v SFN síti), se výluka netýká.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.