Hlavní navigace

Názory k článku V Olomouci dnes nepůjde Regionální síť 8 s Mňam TV, Sportem 5 a TV Noe

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2015 12:02

  bez přezdívky

  Moc by mne zajímalo proč je uvedena tato poznámka "Ostatních televizních multiplexů Českých Radiokomunikací se tato výluka nedotkne." protože na Radíkově je z TV Muxů právě jen ta Regionální síť 8 a z rozhlasu pouze olomoucké vysílání Českého rozhlasu Olomouc. Od doby co skončilo z tohoto vysílače analogové vysílání programu ČT1 a Prima TV (žádná jiná TV se tam ikdy nevysílala a v minulosti tam byl jen druhý program ČST kvůli severomoravskému regionálnímu vysílání Severomoravského večerníku a později Reportu), tak se z něj do spuštění Regionální sítě 8 nevysílala již žádná TV stanice v DVB-T. Zůstal tam již jen Český rozhlas Olomouc a nikdy se tam jiná rozhlasová stanice ani nevysílala.

 • 9. 4. 2015 12:35

  bez přezdívky

  Už by to ani nemuseli zapínat, když je to vlastně na větším území nelze přijímat kvůli geniálnímu výběru kanálu který se nádherně mlátí s Krížavou, která příjem tohoto Muxu následně znemožňuje. Výsledek je takový, že následně ani jeden nejde vůbec nebo více nefunguje než funguje. Vybrat stejný kanál k silnému zahraničnímu vysílačí blízko hranic s vysokou kótou, který je navíc řádně mezinárodně zkoordinovaný dle GE06 může opravdu jen velký ignorant nebo úplný amatér. Tak to dopadá když cap dělá zahradníka a kdejaký exot dostane funkci na které nemá zřejmě řádné vědomosti, nezná skutečnou realitu a tuto oblast viděl maximálně na mapě.

 • 9. 4. 2015 13:00

  bez přezdívky

  Přesně tak, s tím kanálem 60 by nebyl zřejmě problém a navíc tam byla v minulosti Prima TV. Někdy po spuštění RS8 z Radíkova jsem hledal nějaký jiný vhodný volný kanál s ohledem na SK, A, PL a tuším, že připadal ještě v úvahu kanál 43 s ještě nějakým jiným. Už si ale přesně nepamatuji který a musel bych to znova probrat. Kdyby si zodpovědný opravdu namáhal mozek jak má, tak by se určitě našel nějaký jiný volný kanál s ohledem na okolní státy než ten co byl vybrán a navíc nebyl tak rušen zahraničním příjmem.

 • 9. 4. 2015 13:33

  bez přezdívky

  To máte jako s Veselským kopcem. Tam byl původně přidělen taky K52, který by se v Moravské bráně mlátil s Krížavou, naštěstí posléze došlo ke změně. Ale ono nepomůže sténat na netu, je třeba konat a obrátit se na kompetentní místa, dokud je ještě čas - tedy dokud se ještě nevysílá.
  Jakmile už je zahájeno vysílání na určitém kanále, je jeho možná záměna prakticky vyloučená. Nehledně na složitost mezinárodních koordinací.
  Avšak pokud skutečně dochází na některých místech v oblasti garantovaného pokrytí ke vzájemnému rušení K52 z Krížavy a K52 z Radíkova, jak píšete, do té míry, že je trvale nebo velmi často znemožněn příjem vnitrostátního multiplexu a neexistují technické prostředky, jak příjem zabezpečit (potlačit rušení), pak ČTÚ musí na základě řádně vyargumentovaného a podloženého podání konat. Plačky na některém z internetových webů ovšem jsou pouhými teoretickými kecy, které konkrétně nevyřeší nic.

  Staral se vůbec někdo, když bylo dostatečně dlouhou dobu známo, že z Radíkova se bude RS 8 vysílat na K52, aby eventuálně došlo pro předmětný vysílač k přídělu jiného kanálu? Obávám se, že nikdo. Takže holt K52 a tečka.

  Ale máte pravdu v tom, že v ČTÚ by měli být pozornější a nepřidělovat v zaplněném frekvenčním spektru kanály pouze od stolu na základě teoretických map pokrytí generovaných počítačem. Praktická měření jsou velmi důležitým nástrojem před definitivním rozhodnutím. Ovšem to bychom zřejmě po tamějších úřednících chtěli příliš :-)

 • 9. 4. 2015 14:51

  bez přezdívky

  S vámi končím, protože nakonec popisujete to o čem stejném jsem psal.

  Velice mě pobavilo jak se snažíte prosadit to jak se ČTÚ řídí vaším názorem a jak vás nakonec poslechne a vyhoví.

  Po této odpovědi s vámi nemíním nadále diskutovat.

 • 9. 4. 2015 15:13

  bez přezdívky

  Popsal jsem to, co jste mně vytýkal, že (jakoby) de facto nutím ČTÚ do toho, aby snad Slovensko měnilo paramery vysílání na Krížavě. A psal jsem o tom právě proto, že jsem nic takového ani náznakem nesdělil. Přesto jste mne v tomto smyslu "proškolil", jako bych takto učinil.

  Jinak v pohodě :-) Dneska je krásný den, tak se nerozčilujte. Protože pokud jste takto nakvašeně jednal s ČTÚ, jako nyní se mnou, vůbec se nedivím, že vás vypoklonkovali, a neřešili nic...

  Tak se mějte pěkně!

 • 9. 4. 2015 15:27

  bez přezdívky

  No jo Dane tak si ten kšeft prostě musel s tím člověkem který to od tebe chtěl přeladit... přesunout na jiný termín... Jinak též hezký den... a dobrý lov... bez těch zde naštvaných infarkťáků...

 • 9. 4. 2015 18:21

  Technik

  Znova opakuji, nevyjadřuj se k něčemu o čem nemáš ani páru! A přestaň tady radit provozovatelům reg. tv a provozovatelům jednotlivých muxů co mají nebo nemají dělat! Mícháš tady hrušky, jablka, švestky a pomeranče dohromady! Karty jsou už dávno rozdány a hraje se podle nich! A znova opakuji, pokud máš špatný příjem, pozvi si pro jeho zlepšení odborníka nebo se (jak jsem ti radil už posledně) přestěhuj do lokality, kde je bezproblémový příjem a ušetříš si čas vypisováním nesmyslů v diskusích, stejně nic nezměníš!

 • 9. 4. 2015 14:44

  bez přezdívky

  Bohužel - je vidět, jak té problematice (ne)rozumíte...

  Především - nic jsem nepsal o tom, že by se něco mělo měnit na Krížavě. Tam se vysílá dle GE06, a ani není využítý plný výkon. Takže jistě - ČTÚ nemůže po slovenské straně ani náhodou žádat změnu parametrů vysílání K52 na Krížavě kvůli olomouckému Radíkovu. Avšak ČTÚ má za povinnost danou zákonem sdílet ochranu českého vysílání tak, aby nebylo rušeno (třeba) zahraničním vysílačem. To znamená přidělovat takové kanály, které se na daném území předpokládaného pokrytí neruší. A v tom smyslu by tedy měl ČTÚ na základě náležitého (nejlépe písemného) podnětu konat, jestliže ke vzájemnému rušení na zájmovém území skutečně dochází. Samozřejmě nikoli tím, že bude žádat o opatření na slovenské straně!!!

  Nu a pokud si myslíte, že kanál K52 byl na Veselském kopci zaměněn za K56 kvůli realitě rušení K52 na některých místech z Radíkova s Krížavou, tak to jste mne hééézky pobavil. Neboli nemějte péči o mé kontakty s ČTÚ, eventuálně s náhledem do reality tamějšího dění. Jsou docela bohaté - a budete se divit, vesměs velmi pozitivní :-)

 • 9. 4. 2015 18:36

  bez přezdívky

  Já jim vůbec nic neradím... to jenom ty si slepý, že postupně si s nimi Pařízek sjednává lepší podmínky kvůli kterým tj. lepší ceně a mnohdy viz západočeský kraj lepšímu pokrytí se přesouvají k němu... nebo do vlastních RSek a s tím tvé prskání nic neudělá ač víš, že zrovna u vás je MUX-3 silněji a lépe udělán než MUX-4... Toť vše aby tě jak už po několkáté za x let vidím neklepla pepka protože se nesnášíš s nikým kdo ti oponuje...

 • 10. 4. 2015 7:17

  bez přezdívky

  Bohužel všechno nešlo, už jsem to slíbil. Ale co šlo tak jsem odložil. Naštěstí to ale zapnuly dříve.
  Ale máš pravdu, pergolu za chvíli "odzimuji" a bude dobře.

 • 10. 4. 2015 7:27

  bez přezdívky

  Máš naprostou pravdu parere, o tom se zde v diskuzích toho tehdy napsalo habaděj. Hlavy pomazané nám amatérům v těch diskuzích tehdy "odborně" vysvětlily že je to přece v naprostém pořádku, ČTÚ přece nebude při přidělování kanálů brát ohledy na cizí "rušící" vysílání. To že tím ovšem někde zarušili i "domácí" vysílač už ovšem nevysvětlil nikdo. Taky už jsem na takových místech byl, signál by v těch místech byl normálně naprosto bezproblémový, díky chytrým hlavám na ČTÚ a díky Krížavě ovšem není žádný.

 • 9. 4. 2015 15:45

  bez přezdívky

  Když už jste u té RS-8... co mají dělat i co jsou od východu ku Aši podél Krušných hor... Je zde mnoho průmyslových +-50 tisícových měst a přesto až na vyjímky území je hluché (kašle se na to dát to na vhodnou kótu někde uprostřed pro vícero hustě obydlených okresů tj. třeba na Teplický vodojem či Široký vrch) místo protože 501W žárovečka utopená ve Ústeckých skalách či u Liberce nebo z jiného Plzeňského to nevytrhne... Jiný kraje mají až 5kW a slušné pokrytí (nejlíp jsou na tom Jihočeši a čerstvě díky nově spuštěným Voticím vše kolem Prahy ku jihu, západu a Moravě) které třeba není ani v oficiálních mapkách přesahů zahrnuto a tak nějaké zbytky RS-8 a 12 ze Žižkovské věže sem dolítnou ale né vždy ve stabilní kvalitě...Na Klínovec či Krašov nebo Jedlák to prej dát nemohou... U vás máte zas jiný uvedený problémy s koordinací...

 • 9. 4. 2015 16:19

  bez přezdívky

  Kukykuk

  Víte vy jako Čech ze severních Čech vůbec něco o Moravě a kde vůbec leží???Je to východní část České republiky, sousedi se Slovenskem a nejvýchodnější část jsou samé kotáry. Dlouho jsem se nepobavil jak píšete o tom že nejlépe jsou na tom aj na Moravě. Dojeďte k nám na východní Moravu přímo do krajského města a na vlastní oči uvidíte to, že skoro polovina samotného krajského města má takový problém s příjmem nebo ho nechytí vůbec a to díky geniálnímu umístění vysílače přímo nad městem, kde ho polovina města vůbec nevidí!!! Když jsem na kopci a chci RS8 přijímat z jiného blízkého vysílače, tak to zase není možné díky geniální koordinaci ze strany ČTÜ!!!

 • 9. 4. 2015 16:35

  bez přezdívky

  "Věřte nebo né ale na Plzeňsku se dá v některých vysokých místech na přenosný tuner bez zesíku chytat až Trutnov a ..."

  U nás na východní Moravě blízko Slovenska jsem taky normálně v době analogu zachytl na kanále 23 a 40 programy ČT 1 a ČT 2 aj když v nevalné kvalitě. Ten Kojál má stejný kanál 40 s Trutnovem a jsou známé aj problémy s vzájemným rušením na pomezí Moravy a Čech. Když jsem poslouchal rádio tak Rádio Černá hora jsem na VKV přijímal úplně bez problému a dokonce se jim údajně kdysi kdosi ozval až z Banské Bystrice.

 • 9. 4. 2015 16:49

  bez přezdívky

  Člověče budeš se divit mám předky na Moravě i v okolí Brna až k jihu byl nespočetněkrát, Slovácku i Východním Slovensku a když by se takto pokračovalo... tak všichni zjistzíme, že pocházíme až ze středu Afriky... a prý i z "opice"... Nemám zapotřebí být ná.cek... Pouze jsem konstatoval, že s tím televizním atd. příjmem to není nikde ideální viz ten 52k u vás a jinde též... bez národnostních emocí které tu předvádíte... Nejraději by jste se od prý zlých Čehůnů odtrhli = vytvořili po vzoru Slovenska svůj stát a zároveń se nesnášíte i mezi sebebou tj. běda jak se vynechá i pojem Slezko proto jsem ho zde pro jistotu uvedl... Přitom všichni jezdíte a máte příbuzenstvo v proklínaném Prajglu atd. jinde v republice kterou opovrhujete viz známej vtip tj. víno rozdělíme "dá sa ... nedá sa..." dáme Pražákům... přitom už už od doby Karla IV třeba i na Mostecku, Mělnicku atd. se též pěstovalo a jistý Váňa ho div se vozí až do Izraele jak je dobré...

 • 9. 4. 2015 17:06

  bez přezdívky

  A ještě dodám, že jste alergičtí na rozložení MUX-4 který má regionové vysílání s přesahy tam kde se na jejich patřičné zprávy nechcete dívat a od jinud vám ty vaše krajové bohužel nepřilétávají... Ostravaci nadávají, že v MUX-3 (která je lepší než MUX-4) jednou může též být jejich regionová z ekonomických důvodů kvůli celoplošné někoho zažádané licenci viz Barrandov teď 2x programy a je tedy na mnoha krajských místech poslední 10 pozice volná (nedávno to udělal ZAK a prý o V-1 se jedná) ... přesunuta do MUX-4... Co máme vy chudinky říkat my Čehůni když též né vždy máme ty svoje samostatné zprávy a nebo pak třeba i ze tří regiónů naráz v Pařízkovo Relax oknech...

 • 10. 4. 2015 16:03

  bez přezdívky

  Z toho mám právě strach. Lidi si u nás na tohle prostě zvyknout ani nechtějí, než aby něco takového řešili tak raději řeknou že jim to stávající stačí, s tím se bohužel setkávám zcela běžně. P.S. Jo měli by jsme někdy v létě zajít v Olmíku na jedno.

 • 9. 4. 2015 17:35

  Technik

  "Ostravaci nadávají, že v MUX-3 (která je lepší než MUX-4) jednou může též být jejich regionová z ekonomických důvodů kvůli celoplošné někoho zažádané licenci viz Barrandov teď 2x programy a je tedy na mnoha krajských místech poslední 10 pozice volná (nedávno to udělal ZAK a prý o V-1 se jedná) ... přesunuta do MUX-4..." Proč se vyjadřuješ k něčemu, čemu očividně nerozumíš? Přestaň (píšu ti to už poněkolikáte) tady vypisovat své podivné sny! Proč by Polar tv měl v MPX3 končit? Prostě má uzavřenou řádnou smlouvu o šíření a pokud uplyne sjednaná doba a oba smluvní subjekty budou mít nadále zájem spolupracovat (ty rozuměj, šířit Polar tv v MPX3), pak nebude problém. Pokud nedojde k obnovení smlouvy o šíření po jejím vypršení ze svobodné vůle kterékoliv strany, bude si Polar tv hledat jiné formy šíření! Nikde není napsáno a ničím dáno, že bude muset za změněné situace vysílat v MPX4. Nechápu, proč tady pořád dokolečka dokola píšeš ty své slátaniny o tom, že ty něco nemůžeš přijímat! Pozvi si zkušeného odborníka s měřící technikou a dokonalou znalostí tvého místa příjmu a možná se nebudeš stačit divit, co za příjem ti zajistí (hlavně si nezvi jistého západočeského hudebníka, to bys pak špatně dopadl)!

 • 9. 4. 2015 17:37

  bez přezdívky

  U toho VKV je na některých místech tak přeplácáno místními s dálkovými našimi či i tou cizinou, že se stačí o pár metrů přesunout a už chytáte něco jiného nebo je to vzájemným rušením neposlouchatelné, případně v ďolících kde je členitý terén pak nemají skoro nic... Je to těžké, proto existují i fan kluby lovců kde čeho... Bohužel přesahy se nedají nikdy teoreticky zpočítat... Vše si udělá mocnější atmosféra trvale nebo při inverzích atd. případně ve spolupráci se Sluneční aktivitou sama... až z dálek Evropy viz Španělé, Francouzi, Italové atd. či dokonce v 69 roce se tu chytali New Yorští taxikáři tehdá v OIRT... nebo i v analog televizích na 1 a 2 kanále se objevovali Španělé atd. V nynější době v Praze i jinde v republice v DVB-T /T2 lovci občas hlásí Rakušáky a případně i ty dál od nich jiné státy... Prostě všade je něco, jen existují pomyslné hranice na mapě o které se v historii lidsta i dnes vedou války... zbytek si dělá příroda sama bez ohledů na predátorského člověka který si jí ničí kde čím...

 • 9. 4. 2015 18:07

  bez přezdívky

  Techniku já ti nechci způsobovat infarkt... Váš podnikatel Pařízek pozvolna a očividně přetahuje zákazníky k sobě... takže pokud někdo bude chtít po zapnutí 2 x Barrandovech (chystají i Muziku někdy na konci roku) vysílat celoplošně... má už možnost pouze v MUX-3 kde je jen pár posledních krajských a všade jinde je 10 pozice postupně volná či nikdy nebyla použita a bude s těmi dosud krajskými pak v MUX-4 či lokálních RSkách... aspoň by v tom byl už konečně pořádek... nebo vypnout tu nepochopitelnou dvojí Cinemu... kde si trucem vynutili před koncem smlouvy s MUX-2 teď lepší cenu... Cinema kde se dá po vypnutí v MUX-4 též najít poslední místo na použítí celoplošností...To že má Pařez hustčí síť byť né vždy ideální někde ale zas lepší pokrytí (z jiných kót protože ho díky lidské chamtivosti nepustili na jeden společný stožár) než má MUX-3 z jen pár krajských jako u vás o něco lepší proto prskáš aby jsi o Polar někdy v budoucnu přechodem nepříšel... je snad bez debat... Horší je to s tou RS-8 která defakto kopíruje stav někdejší sítě MUX-4 pod vedením O2 tedy jen z krajských měst a to když se mrkneš do mapy má nejhůře vyřešena celá zmíněná hustě obydlená průmyslová plocha pod Krušnými horami od východočechů po Aš kde ti ani armáda nejgeniálnějších profíků za kterýho se ty považuješ ten signál do domácnosti z DVB-T tedy nezapojí když nemá z čeho "cucat"...nebo zmíněný zbytek nestability ze Žižkova odmítne z důvodu aby pak neměli u některých lidí reklamace něčeho za což z důvodu pohybů atmosféry během dne i ročních období a někde i zazelenání se po zimě stromů tedy zhoustnutí terénní překážky nemůže zaručit... Neboj měl jsem s některými profíky řeč osobně i o téch echách atd. kde je stejný kmitočet a né všechny tunery vždy zpracují tak jak by měly...Paradoxně STB jsou prý lepší než LCD atd. bedny...

 • 9. 4. 2015 18:59

  bez přezdívky

  Přestěhuj se do lokality kde je MUX-8 přítomen... Cha cha cha..... za prvé nechytá ho polovina populace v republice nazvané Česko ty jeden techniku... a za druhé tvůj volný trh s byty... Hmmm tedy ty máš ale ránu... prodat někde za +- 300 tisíc a jinde za tu samou plochu pak vysálovat 1, 5 melounu... tak to si spad z višně...Ťuk ťuk... Nejsme někde v USA kde opustěj dřevěnej stloukanec a putujou na druhej konec států a to nemluvím o tom, že regiony kde prý je dostatek práce nejsou nafukovací a mají i vyšší výdaje, že si něčím nepomůžeš a už vůbec názor jen kvůli tvé aroganci kolem DVB-T když není signál... tak se přemísti jen kvůli tomu... Je vidět, že venku ten Sluneční den už začíná působit úžehově... Neboj se já základních 5 celostátních + některé další naše i cizí mám jen tu RS-8 sem prostě nedali na vhodný vysílač a sosat dle tebe ten nespolehlivý zbytek ze Žižkova ti nezapojí nikdo z tvé branže... Mohl jsem se též do ní s montážema zapojit ale je mezi váma i dost koumáků co si myslí, že smlouvy nejsou vůbec zapotřebí sjednávat.... tedy pracovní černoty...

 • 10. 4. 2015 9:46

  bez přezdívky

  Co Vy, Dane, pořád máte problémy se slučováním sousedních kanálů? Už nejsme v analogu, takže při troše šikovnosti a znalostech to není prakticky žádný problém. Třeba u nás: 41-42, 54-55 a přibude 56 a nad 56 je další slabý 58. Přitom K41 a K55 jsou na anténě úrovní hluboko (více než 20 duV) pod sousedními kanály. A nemáme s tím problém, tedy s vyrovnáním úrovní :-)

  Mmch, jak byste chtěl dát na Radíkov K44, když ho máte na Slavoníně (mux4), no a K43 taky není optimální, protože se používá na dokrývačích ČT v Jihomoravském a Zlínském kraji. Koukněte na mapy, kam až se dostane signál z Radíkova, a s jakou intenzitou. Zkrátka na Radíkov, nemá-li se nikde nic rušit, tedy ani v ČR ani v Polsku, nelze přidělit jiný kanál, než-li právě ten šedesátý. Kterýkoli jiný by byl více či méně kolizní, jako nyní je K52.

 • 10. 4. 2015 13:41

  bez přezdívky

  Mě fakt nemusíš vykat Petře, opravdu si na to nepotrpím a na netu se to ani nenosí. K věci. O mě ani tak nejde, já bych to sloučení nějak vyřešil, pokud bych na to nestačil sám, tak ještě stále mám kontakty na známé lidi kteří mají patřičnou techniku i znalosti. Ale dovedeš si představit takové slučování mezi "obyčejnými" lidmi? Ti než aby podstupovali takovou kalvárii tak se to raději vybodnou úplně, tudíž pak ale spouštění takových sousedních muxů nemá absolutně žádný smysl poněvadž my nadšenci to asi, co se týče sledovanosti asi nevytrhneme.

 • 10. 4. 2015 15:38

  bez přezdívky

  "Obyčejní lidi" si holt budou muset jednoho krásného dne zvyknout, že montáž anténních rozvodů je stejně odborná práce, za kterou musím zaplatit, jako třeba servis plynových kotlů. Zkrátka čemu nerozumím, do toho nevrtám. A když to někdo nechce pochopit, smolík-pacholík, nekouká :-D
  Čili 1.000 krát vhodnější volný sousední kanál, než-li jiný kolidující. Sám vidíš (dobrá, připíjím, na tykačku, koneckonců máme to od sebe kousek...), jaký je problém ten kanál najít, ČTÚ prostě moc manévrovacího prostoru už nemá. Nadto v okolí hranic se sousedními státy.
  Potíž je ale v tom, že cíleně v ČTÚ nehledají napoprvé kmitočet, který nevadí. Prostě fiknou první "trochu" lepší, aniž by vždy zvážili i jiné souvislosti. Jenže to my zde na diskuzi nezměníme. Tak alespoň přeji slunný jarní den :-)

 • 9. 4. 2015 14:16

  bez přezdívky

  "..., že je trvale nebo velmi často znemožněn příjem vnitrostátního multiplexu a neexistují technické prostředky, jak příjem zabezpečit (potlačit rušení), pak ČTÚ musí na základě řádně vyargumentovaného a podloženého podání konat."

  Bohužel nemáte pravdu, protože kanál 52 na Krížavě je řádně mezinárodně zkoordinovaný dle GE06 a pokud si Česká republika nebo ČTÚ tento kanál dodatečně zkoordinuje se souhlasem dotčených, tak vždy s tím rizikem, že to může být právě rušeno tím zahraničním příjmem. V tom případě se ČTÚ může postavit aj na zadní a kvůli rušení nemůže v tomto případě slovenskou stranu nutit dodatečně ke snížení výkonu a podobně když dodržuje co má a s tím vlastním výběrem kanálu do tohoto rizika šla. Dodatečná koordinace nesmí tedy dodatečně rušit signál na slovenské straně rušícím signálem z Moravy a na druhé straně je to jen chyba ČTÚ a její zodpovědnost. Myslíš, že do ČTÚ nechodili a připomínky a telefonáty ještě před spuštěním Radíkova s kanálem 52???!!. ČTÚ se bránilo tím, že signál nebude zarušen Krížavou a není nutno tedy vybrat jiný kanál. Až realita ukázala opačnou skutečnost a taky proto následně raději změnili ten kanál na plánovaném Veseláku. Osobně jsem to s ČTÚ řešil vícekrát před spuštěním a aj po samotném spuštění. Když jsem po spuštění obvolával a kontaktoval ČRA a následně nakonec ČTÚ, tak mě bylo nakonec z ČTÚ sděleno to, že je to rušení nezajímá, a že příjem z Radíkova je určen jen pro Olomouc a nejbližší okolí. Zkus někdy kontaktovat např. ČTÚ a poznáš jaká je realita.

  Jinak jak to bylo dlouho vypnuté, protože jsem to zkoušel těsně po 13 hodině a poznal jsem, že ten Radíkov normálně jel.

 • 9. 4. 2015 15:13

  bez přezdívky

  No pánové na Moravě a Slezku.... když už se tu hádáte o 52k tak vám sdělím jinou zkušenost tj. rušení na našem Českém území vlastními rozdílnými MUXy tj. nikdo z těch pánů co o o přidělování kót a kmitočtů rozhoduje "od stolu" nepředpokládá ani se v reálu si neuvědomuje co se děje dálkově... tedy, že přírodní zákony jsou silnější... viz Krašov MUX-3 kontra podél odrazové plochy Krušných hor pak uprostřed nich dochází na Chomutovsku (argumentují nalaďte si MUX-3 na 55k který ale z Bukovky sem jde už kolísavě slaběji proto se spustilo aspoň to opakování MUX-1, 2 tj. 33, 58k ) a i jinde k vzájemnému ovlivňování 52k Ještědem MUX-2 který v původních plánech digitalizace neměl být vůbec využíván tak jako i si mysleli, že se obejdou bez Chomutovského Jedláku se kterým se v nově připravených kmitočtech v DVB-T2 počítá dokonce se 100kW... Ono vůbec ten Ještěd někdo nedomyslel když kousek vedle se hádá na stejných frekvencích špatně seštelovanými parametry s Trutnovem... Prostě všade v republice a i v jiných okolních státech i uvnitř nich je dost věcí problematických zvládnout tak aby to dobře makalo... Nějaké frekvence jsou volné ale čeká se jednak na DVB-T2 (je tu i ten strašák zlodějů od LTE) a i terén je s proměnlivou atmosférou zákeřná svi.ňa... Věřte nebo né ale na Plzeňsku se dá v některých vysokých místech na přenosný tuner bez zesíku chytat až Trutnov a na Mostecku mi teď čerstvě na 29cm teleskopickou naskočil 32k Pardubice, profi antéňák v ďolíku utopených Teplicích velkým prskáním nevěří (přitom v Bílině jiný fanda lovec má trvale MUX-3 z Plzně, Prahy, Ústí i Trutnova), že dálkový příjem Němců z Ochsenkopfu natož z Hoher Bogenu je reálný (prej to bude něco kousek od Sasíků což ale kmitočtově neexistuje) a pak něco vůči silné přírodě koordinuj když za doby komančů se trvale chytaly analogové Rakušáci v televizích i VKV až na Litvínovsku... U vás zas máte Poláky se Slovákama a jinde zas Maďary s Rakušákama...