Hlavní navigace

V září přijde druhá řada První republiky. Má být „industriálnější a rychleji vyprávěná“

25. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Yan Renelt
UVNITŘ FOTOGALERIE A VIDEO – Děj se posouvá o osm let, do roku 1928, a ve třinácti dílech se objeví nové postavy i kriminální zápletky.

Jaroslav Valenta (Jiří Vyorálek) opouští vězení a snaží se vrátit do rodinné firmy. Tam ale o něj nikdo nestojí. Bratr Vladimír (Ján Koleník) vede povoznictví, kde těží především z kontaktů získaných za války ve Francii. Jaroslav se ale nehodlá jen tak vzdát.

Jaroslav se vrací s vizí budoucnosti, s osmiletou zkušeností z kriminálu. Získat zpátky alespoň pozornost svých dcer je jeho největším cílem, prozrazuje Jiří Vyorálek a Ján Koleník ho doplňuje: Vladimír se usadil. Po soukromé stránce je spokojený. Všechno ale zkomplikuje příchod bratra, se kterým se vrací všechen diskomfort ve firmě i v rodině.

NAPSALI JSME: Seriál První republika se po Americe, Mexiku, Iráku a Íránu dočkal uvedení i v Polsku

Podzimní schéma České televize oživí První republika, Soudce AK a Trapný padesátky

Podzimní nadílka České televize přinese mj. dlouho očekávaný seriál Victoria


Autor: archiv

Ve druhé řadě seriálu se objeví celá řada nových postav a s nimi i nové herecké tváře – Anna Fialová a Brigita Cmuntová, které hrají již dospělé dcery Jaroslava a Kláry Valentových, Stanislav Majer jako tvrdý a nekompromisní podnikatel Hans von Lippi, nebo Vladimír Polívka jako poručík Jan Andrle. 

Tvůrci se rovněž zaměřili na dobově významné fenomény, jakými byly třeba oslavy desátého výročí existence republiky, začínající ženská emancipace nebo rozvoj automobilismu.

Druhá řada je industriálnější, rychleji vyprávěná. Hodně se budeme pohybovat ve firmě Valentů. Jaroslav chce rozvinout spedici směrem k autodopravě. Taky Irena se pohybuje okolo aut, chce závodit a být jako Eliška Junková. Automobily budou jasnou atrakcí série. Myslím, že takhle jako my tu s historickými ‚závoďáky‘ nikdo netočil, říká režisér Biser A. Arichtev.

První díl První republiky 2 uvede Česká televize na stanici ČT1 v pátek 8. září ve 20:00 hodin.

režie: Biser A. Arichtev // scénář: Jan Coufal // námět: Bára Bulvová a Jan Coufal // autoři projektu: Jan Coufal, Petr Šizling a Filip Bobiňski // vedoucí projektu: David Musil // výkonný producent: Jan Rolínek // kreativní producent: Jan Maxa // producenti: Filip Bobiňski a Petr Šizling // hrají: Markéta Častvaj Plánková, Jiří Vyorálek, Ján Koleník, Robert Urban, Kristýna Liška Boková, Jan Vlasák, Tomáš Töpfer, Zdena Studénková, Veronika Arichteva, Anna Fialová, Bořek Joura, Brigita Cmuntová, Vladimír Polívka, Pavel Batěk, Taťjana Medvecká, Stanislav Majer, Jitka Schneiderová a další // pro ČT vyrábí Dramedy Productions

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.