Hlavní navigace

Včerejší Show Jana Krause poběží na Primě dnes večer

27. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prima dnes v hlavním vysílacím čase odvysílá avizovaný díl Show Jana Krause s hosty Jiřím Bradym, ministrem kultury Danielem Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem.

Podle tiskové zprávy odmítá vedení televize Prima tvrzení, že by cenzurovala pořad Show Jana Krause. Televize Prima by ráda odvysílala celý pořad tak, jak byl natočen. Podléhá však přísné zákonné regulaci televizního vysílání. Nelze vyloučit, že by úvodní část pořadu byla vyhodnocena RRTV jako porušení zákonné povinnosti objektivity a vyváženosti. Pokud se však jedná o služby na vyžádání na internetu, žádná taková regulace neexistuje, a proto věříme, že na webu pořadu bude pořad zpřístupněn v původní podobě, uvádí se v tiskové zprávě.

KL22 hlasovani

Televize ale upozornila, že umístění plné verze na internet je v režii produkce pořadu a není jí tak známé, proč se tak již nestalo včera, a to i přesto, že diváci byli na tuto možnost upozorněni. Jelikož poslední televizní vysílací verze byla od produkce SJK dodaná méně než 2 hodiny před vysíláním, nebylo možné v tak krátké době zaručit naplnění zákonné povinnosti objektivity a vyváženosti televizního vysílání, píše se v tiskové zprávě.

Televize Prima také zdůraznila, že o kauze „Brady“ informuje denně ve své hlavní zpravodajské relaci Zprávy FTV Prima. Zprávy FTV Prima za uplynulých šest dní k této kauze odvysílaly více než 34 minut, deklaruje tiskové oddělení stanice. Relace jsou veřejně dostupné na webových stránkách televize.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.