Hlavní navigace

Velmi křehké vztahy skončily, poslední díl na Primě viděl milion diváků

18. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 12. 2009

Více než milion diváků si nenechalo ujít čtvrteční poslední díl „nekonečného“ seriálu Velmi křehké vztahy (VKV) na televizi Prima. Rozsáhlá rodinná sága, již začala Prima vysílat v březnu 2004 jako vůbec první podobný seriál na českých televizích (tehdy ještě pod názvem Rodinná pouta), končí po 540 dílech. Závěrečnou část vidělo 1,059 milionu diváků starších patnácti let, což představovalo 25,7 procenta dospělého publika.

Poprvé se diváci se svými oblíbenými hrdiny setkali 23. března 2004 (ještě pod názvem Rodinná pouta). VKV pak vtrhly na obrazovky 2. ledna 2007. Celkem bylo odvysíláno 540 dílů (Rodinná pouta 254 dílů, VKV 286 dílů), připomněla mluvčí Primy Jana Kocová. Seriál se musel po dvou letech přejmenovat, neboť autorská práva pro název Rodinná pouta měla producentská společnost Pro TV, s níž se Prima rozloučila a našla si jinou.

ROZHOVOR K TÉMATU: Jan Novotný, producent Rodinných pout: Prima nás Velmi křehkými vztahy poškozuje

KL22_nominace

Na úspěch Rodinných pout poměrně brzy zareagovala televize Nova, která připravila obdobně laděný seriál Ordinace v růžové zahradě, a nasadila ho přímo proti seriálu na Primě. Každé úterý a čtvrtek od 20 hodin tak běžely oba „nekonečné“ seriály proti sobě. Prima zatím nemá za zrušené VKV adekvátní náhradu, a ani z programových plánů na první tři lednové týdny nevyplývá, že by chystala nějaký obdobný dlouhodobý projekt.

Programovým změnám Primy po Novém roce se bude DigiZone.cz věnovat v pondělním článku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.