Hlavní navigace

Veřejnoprávní Rádio Slovensko bude mít od října nové vedení

27. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novým šéfdramaturgem Rádia Slovensko se stane Michal Dzurjanin a novou vedoucí odboru rozhlasového zpravodajství Petra Stano Maťašovská.

Slovenský veřejnoprávní rozhlas a televize RTVS pokračuje v budování nového managementu a v této souvislosti dojde od 1. října k některým změnám v její rozhlasové části„Jsme velmi rádi, že se do týmu vrací Michal Dzurjanin a Petra Stano Maťašovská,“ uvedl generální ředitel RTVS Jaroslav Rezník.

Cloud 22 temata

Nový šéfdramaturg Rádia Slovensko Michal Dzurjaninnahradí na této pozici Martinu Kubániovou, která nastoupila na mateřskou dovolenou. Dzurjanin byl v letech 1995 až 1996 a 1999 až 2003 redaktorem zpravodajství Slovenského rozhlasu. Poté pracoval jako mluvčí Ústavu paměti národa a v letech 2004 až 2011 byl členem Rozhlasové rady, z toho jedno období jako její předseda. 

Pověřeným vedoucím odboru rozhlasového zpravodajství je v současnosti Ján Balaščák, od října nastoupí do této funkce Petra Stano Maťašovská. Ta ještě během studií působila v domácí redakci agentury TASR. Od roku 2006 do roku 2010 pracovala v Slovenském rozhlase jako redaktorka a parlamentní zpravodajka, moderátorka hlavní politické diskusní relace Sobotní dialogy a zpráv. V letech 2010 až 2011 byla reportérkou domácího zpravodajství v TA3 a mezi roky 2011 až 2012 redaktorkou domácí politiky v Hospodářských novinách. Posledních pět let pracovala jako mluvčí Univerzitní nemocnice Bratislava s výjimkou období, kdy během slovenského předsednictví Rady EU působila jako ředitelka odboru komunikace na ministerstvu životního prostředí.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.