Hlavní navigace

Viasat Explore uvede dokumentární seriál o speciálních efektech

12. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Zajímá vás, jak vznikají efektní triky? Tento pátek můžete nahlédnout do kuchyně filmových kouzelníků.

Dnes už v pomalu každém druhém filmu najdeme menší či větší množství scén, které se před kamerou reálně neodehrály nebo ani odehrát nemohly. Buď by to bylo příliš složité a nebezpečné, odporovalo by to fyzikálním zákonům nebo by zkrátka scéna nebyla přirozená. Vytvořené triky ale většinou zůstávají filmařským tajemstvím.

Tři blázniví tvůrci dramatických výbuchů, divokých stříleček, šlehajících plamenů a prýštící krve se však rozhodli některé své fígle odhalit. Vznikl tak dokument, který pod názvem Filmová laboratoř odvysílá Viasat Explore a který odpoví na stěžejní otázku: „Jak tohle udělali?“

ČTĚTE TAKÉ: Viasat Explore připravil pětidílný seriál o dronech

Bydlení na vodě? Viasat Explore ho dnes ukáže z jiného úhlu

Viasat Explore - Filmová laboratoř.
Autor: Viasat Explore

Viasat Explore – Filmová laboratoř.

Sledovat, jak vzniká akční film, resp. jeho klíčové částí, se často nepoštěstí. Většinu lidí překvapí, že k jeho vytvoření není zapotřebí žádná výjimečná výbava, dokonce ani velkých peněz. Většinou tak stačí lidská kreativita, hravost a odhodlání experimentovat. Právě to předvede trojce nadšenců a ukáže speciální efekt i přesto, že se nemůže opřít o závratný rozpočet. I když to nakonec vypadá jednoduše, za každým efektem jsou léta zkušeností, řemeslná zručnost a někdy i riskování vlastního zdraví.

webcast bezpečnostní katastrofy

Dokumentární seriál Filmová laboratoř začíná v pátek 14. dubna ve 21.45 na Viasat Explore.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.