Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vicepremiér Bělobrádek: Internetový průmysl má být vládní prioritou od MMN - Zrovna minulý týden jsem (poprvé v tomto roce)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2015 13:55

  MMN (neregistrovaný) 83.167.228.---

  Zrovna minulý týden jsem (poprvé v tomto roce) objednával služby od hostingové firmy (wedos). A dodržovala to. Jediný problém byl, že během objednávky byly všechny ceny v korunách, ale cena na zálohové faktuře v eurech (v přepočtu to vycházelo asi o 75 haléřů bez DPH dráž). Soudruh na firemním chatu mi pak tvrdil, že fakturace v eurech je nutná, neb odběratelem je zahraniční osoba. Což tedy IMHO není pravda – žádná taková nutnost z ničeho neplyne, jen se pak musí správně vyúčtovat ta daň.

 • 10. 4. 2015 10:32

  ROS (neregistrovaný) ---.28.broadband5.iol.cz

  Jasně priorita. A proto nějaký ynteligent zavedl MOSS a další ptákoviny. Když je naopak člověk neplátce tak už platí cenu zvýšenou o DPH i za služby a soft koupený mimo EU, což dříve nebylo.
  Prostě samý výhody a pozitíva.
  Ten chlap vůbec neví, co říká.

 • 10. 4. 2015 11:37

  Luk (neregistrovaný) 78.80.57.---

  Nejlepší je, jak MOSS popisují jako obrovskou výhodu (je to zhruba asi stejná výhoda, jako když se někomu vypíchne jen jedno oko místou obou). Když jsem krátce po účinnosti této změny prošel namátkově pár firem (např. hostingových), které poskytovaly služby i do jiných zemí EU, než je ta jejich vlastní, tak žádná z nich to nedodržovala. A nedivím se, ono upravit prodejní systémy tak, aby vyhovovaly, není legrace.

  Bělobrádek tomu rozumí jako koza petrželi. Než šel do politiky, dělal veterinárního inspektora. Takový člověk nám tu bude kázat o Internetu? Bude ve vládě zvedat ruku na povel podle toho, co mu řeknou Babiš a Mládek. A o vlivu některých firem na ministra Mládka se obecně ví, takže je jasné, kam to bude celé směřovat.