Hlavní navigace

Vicepremiér Bělobrádek: Internetový průmysl má být vládní prioritou

Redakce

Vnímáme ze strany kabinetu zájem o internet, to je velký posun, říká předseda Sdružení pro internetový rozvoj Ján Simkanič.

Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek v zahajovacím projevu pražské Internet Advertising Conference 2015 (IAC) uvedl, že bude prosazovat, aby digitální ekonomika patřila v následujících letech k prioritám vládní agendy. 

„Musíme odstranit nevýhody, které má český digitální průmysl oproti zahraničí, ať už v oblasti legislativy nebo infrastruktury,“ řekl Bělobrádek. „Musíme proto brát internetovou ekonomiku jako regulérní a významné průmyslové odvětví.“ 

Podle vicepremiéra může digitální ekonomika sehrát významnou roli v regionálním rozvoji. „Tím, čím byly pro hospodářský růst v minulých staletích dobré cesty, je dnes informační superdálnice,“ doplnil po vystoupení. Představitelé internetové sféry jeho slova vítají. 

„Poprvé za dlouhou dobu máme na straně exekutivy partnera, který naslouchá, zajímá se a chce slyšet zpětnou vazbu, což je velký posun oproti minulosti,“ uvedl předseda Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) Ján Simkanič (výkonný ředitel firmy Internet Info, vydavatele Lupy).

Zásadní roli v prosazování priorit digitální ekonomiky má sehrát nově ustavená Rada vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace, nad konferencí zároveň převzal záštitu. 

Content 2017 - tip Footshop

Klíčová akce českého internetu Internet Advertising Conference se letos konala již po osmé. Ve čtyřech sálech Clarion Congress Hotel Prague vystoupí v průběhu dne čtyři desítky řečníků, kteří si přišli poslechnout téměř 600 zájemců o média, internetovou reklamu a jejich budoucnost.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2015 21:53
J (neregistrovaný)

jezis hlavne at nicemu na Internetu nepomahaji - radeji at zapomenou ze nejaky Internet vubec existuje

10. 4. 2015 13:55
MMN (neregistrovaný)

Zrovna minulý týden jsem (poprvé v tomto roce) objednával služby od hostingové firmy (wedos). A dodržovala to. Jediný problém byl, že během objednávky byly všechny ceny v korunách, ale cena na zálohové faktuře v eurech (v přepočtu to vycházelo asi o 75 haléřů bez DPH dráž). Soudruh na firemním chatu mi pak tvrdil, že fakturace v eurech je nutná, neb odběratelem je zahraniční osoba. Což tedy IMHO není pravda – žádná taková nutnost z ničeho neplyne, jen se pak musí správně vyúčtovat ta daň.