Hlavní navigace

Vine spustilo Vine Kids, opakující se krátká videa pro děti

2. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vine je služba Twitteru a nabízí krátká opakující se videa. Není příliš rozšířená, ale možná to změní děti, kojenci, kočičky, zvířátka a jiné tomu podobné roztomilosti.

Vine – www.vine.co – je služba od Twitteru, na které můžete vidět šestisekundová videa, která se točí pořád dokola. Specifická forma má sice na jednu stranu délku výhodnou pro inzerenty, ale uživatele nikdy nijak extra neoslovila. Přeci jenom je šestnáct sekund na Instagramu lepších. Nemluvě o tom, že Twitter Vine příliš nezvládal, při spuštění bylo obtížně použitelné a Instagram je stále na použití příjemnější.

Osud opomíjené služby teď chce Twitter změnit tím, že spustil Vine Kids, byť dělá stejnou chybu jako na počátku: Vine Kids můžete mít pouze pro iOS, další platformy jsou v nedohlednu a o existenci služby se nijak extra nedozvíte. Znamená to mimochodem i to, že ačkoliv klasické Vine si můžete najít na webu a prohlížet na webu, Vine Kids nikoliv.

MM socky3

Vine Kids slibuje, že bude služba pro děti nejenom vhodná, ale také bezpečná – všechny videa by měla být ručně vybírána, včetně toho, že by se mělo hodit i pro ty nejmenší.

Twitter nedávno začal podporovat natáčení krátkých třicetisekundových videí i ve své hlavní službě, čímž vyvolal řadu spekulací o tom, jakou budoucnost vlastně pro Vine chystá.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.