Hlavní navigace

Virtuál komutel láka zákazníky na možnost přispět na dobročinné účely

17. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pokud bude pro konkrétní charitativní projekt hlasovat aspoň tisíc zákazníků, podpoříme ho, slibuje přeprodejce služeb virtuála 99mobile na jižní Moravě.

Virtuální operátor 99mobile má prvního přeprodejce (brand resellera) svých služeb. Stala se jí brněnská firma komutel, která podle obchodního rejstříku vznikla teprve před několika dny. Přeprodej znamená, že zákazník uzavírá smlouvu s firmou MAXPROGRESS mobile, která je provozovatelem „mateřského“ operátora 99mobile (připomeňme, že ten nakupuje služby od firmy GTS a ta zase od T-Mobile).

Komutel zákazníkům nabízí tři tarify (o jeden méně než 99mobile), odstupňované podle toho, jak často zákazník volá: JenTak, SemTam, Hooodně. Ceny se od „mateřského“ operátora liší v drobnostech: paušály jsou o něco nižší, volných minut je o něco méně a ceny za volání jsou mírně vyšší. Kompletní ceník najdete zde. Hovory jsou stejně jako u 99mobile účtovány po minutě (tedy tarifikací 60+60). Tady si můžete porovnat ceníky obou firem:

Nabídka komutelu:

balíček

JenTak

SemTam

Hooodně

cena měsíčně

30 Kč

120 Kč

240 Kč

volné minuty

0

60

180

volání a SMS do vlastní sítě

1,00 Kč

0,50 Kč

volání do ostatních mobilních a pevné sítě v ČR

2,00 Kč

1,50 Kč

SMS do ostatních sítí 

1,50 Kč

MMS

4,00 Kč

Nabídka 99mobile:

balíček

Poslouchám

Občas si brnknu

Mluvím

Volám více

cena měsíčně

49 Kč

149 Kč

249 Kč

399 Kč

volné minuty

10

100

200

400

volání a SMS ve vlastní síti

1,49 Kč

0,49 Kč

volání a SMS ostatní mobilní a pevné sítě v ČR

1,49 Kč

MMS

3,99 Kč

Hlavním rozdílem, na který se komutel snaží nalákat zákazníky, je podpora dobročinných projektů. Jak to má fungovat? Už při uzavírání smlouvy se zákazník přihlásí do určité „komunity“, tedy skupiny klientů podporujících konkrétní projekt. 

V současné době jsou k dispozici celkem čtyři oblasti – podpora opuštěných zvířat (projekt Toulavé tlapky), SOS dětské vesničky, výsadba ovocných stromů v Bílých Karpatech nebo podpora sportovců.

„Jakmile se shromáždí 1000 hlasů pro Toulavé tlapky, komutel zakoupí krmivo pro svěřence útulku pro psy, pokud tisíc našich klientů podpoří hlasováním podporu ovocných stromů, necháme jich dvacet vysázet,“ slibuje ředitel komutelu Petr Novák

MM socky3

V budoucnu chce komutel nechat zákazníky zakládat nové komunity podle vlastního přání. Chytí se zákazníci v Česku na možnost přispět na dobročinné účely?

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn