Hlavní navigace

Názory k článku Vítek Ježek (Rekola): V mikromobilitě pořád „čekáme na iPhone“

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2019 8:13

  bez přezdívky

  Ta fotka pana Ježka přesně zapadá do konceptu - kdybych měl vybírat tvář, která charakterizuje obchodní koncept půjčování kol, sáhl bych právě po něm a vybral bych přesně tuto fotku. Někdy se prostě lidé pro své poslání narodí.
  GRATULACE

 • 18. 10. 2019 11:05

  Martin P.

  Rekola mě jsou sympatická, protože to není jen módní půjčovna pro cizince. A je tam díky možnému „členství“ i onen skutečný aspekt sdílení.

  To s Motorola Razr dost kulhá na všechny nohy, protože to byla prosta stylovka. Jestli tím chce vyjádřit, že tam chybí ten smartfaktor. Tak to je u tak primitivní dopravy normální. A nemusí to být vývoj a žádná „killer app“ nepřijde a nebude třeba.

  Doprava kolo\koloběžka\rik­ša je levná doprava. Veškeré smart vylepšení zvedají cenu a snižují tak skupinu potencionálních uživatelů. Protože doprava není hobby, není to společenská událost, ale praktická racionální činnost. Kde jsou primární náklady, čas a komfort, které musí být v dobrém poměru.

  Samozřejmě pokud se podaří ekologické lobby likvidaci automobilizmu a na to navázaných odvětví. Bude prostor pro další projekty v oblasti cyklo dopravy. Jen je potřeba si uvědomit, že daňová zátěž, kterou nesly auta bude přenesena na cyklo. Tedy od výroby, přes provoz konče třeba recyklací\lik­vidací. Tedy zvednou se plošně náklady a individuální osobní cyklodoprava bude v útlumu.

 • 18. 10. 2019 15:19

  Kíčruj

  Motorla Razr je hlavně z roku 2004, 90. léta byla v mobilech mnohem větší pravěk, např. Nikona 3210, i ta slavná nokia 3310 je až rok 2000