Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vnitro už podruhé ruší centralizované nákupy telekomunikačních služeb od Milan - Ano, centralizované nákupy dosáhnou množstevní slevy, ale... Pokud...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2013 16:38

  Milan (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ano, centralizované nákupy dosáhnou množstevní slevy, ale... Pokud jsou smlouvy na mnoho let dopředu (4) a cena služeb tohoto druhu časem klesá, jakože klesá, pamatuji 64bit za 64 000,- tak jsou nevýhodné.
  Dále čim více nesmyslných požadavků je na dodavatele, tím méně dodavatelů a vyšší cena.

 • 26. 2. 2013 17:59

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Kazda mnozstevni sleva je nejak omezena, a pokud neceho kupuju 1000ks nebo 10 000ks, uz to cenu prevazne nezmeni. Navic to ma smysl jako jednotlive nakupy a ne ze se uzavre smlouva na 100 let.

  Proste kdyz potrebuju v zari do skol sesity, tak vypisu soutez o dodavku ... cojavim 50 000 sesitu A5 ... a nejlevnejsi vyhrava. Pristi rok bude nejspis totez a mozna vyhraje nekdo jinej.

  V kazdym pripade si navrch udelam poptavku anonymne a zcela soukrome, abych mel predstavu za kolik se takovej sesit da koupit... a pokud by se soutezici chteli domlouvat ... tak to zrusim a kazdymu dam jako bonus flastr (v hodnote cely zakazky).

  Jenze to by se pak dost tezko rozkradlo tech 200G rocne ... ze.

  A samo, cena je vzdy konecna, necht si kazdy zhodnoti veskera rizika - vcetne inflace. Nevim proc by stat mel nekomu garantovat hodnotu neceho co dostane.