Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vnitro už podruhé ruší centralizované nákupy telekomunikačních služeb od Jan Pobořil - Centrální nákupy mají samozřejmě často smysl, ale pro...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 2. 2013 10:24

  Jan Pobořil

  Centrální nákupy mají samozřejmě často smysl, ale pro telekomunikace to tolik neplatí. Nutnost dodávat pro celé území ČR diskriminuje tu spostu malých lokálních firem, které jsou schopny dodat docela kvalitní služby za rozumnou cenu, ale jen ve svém kraji.

  Slyšel jsem i o případech, kdy velká firma, co vyhrála celostátní zakázku a v některé lokalitě infrastrukturu nemá, tak si to prostě koupila od místní firmy. Celostátní firmy se tak stávají spíše jen přeprodejcem cizích služeb, které jen zabalí do jedné zakázky.

 • 28. 2. 2013 9:16

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  To plati zcela obecne a prakticky o vsech statnich zakazkach ... co myslite, kolik vlastni skanska nakladaku, kolik ma delniku ... ???

  Ani jednoho. Cela skanska je zhruba 50 ouradu v kanclech. Pekne shramstnou zakazku, polovinu si nechaj a za druhou najmou firmy co to za ne udelaj ... a casto se najde jeste dost na to, aby i ty firmy jeste najaly (po odecteni sve casti $$$) dalsi firmy. Takze defakto, realne se vec realizuje za 1/3 vynalozenych penez.