Hlavní navigace

Voyo zavádí stanici Markíza International. Šalamounsky

5. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po několika týdnech bádání nad tím, proč má české Voyo v nabídce mezinárodní verzi stanice Nova International a nemá Markízu, je nyní jasno. I když trochu nečekaně.

Rozšířit si prostor pro reklamní čas, zamezit nelegálnímu šíření hlavního kanálu na druhé straně hranice bývalé československé federace a „zkasírovat“ operátory placených televizních služeb – to jsou v kostce důvody, proč se mediální skupina CME rozhodla spustit dvojici nových televizních stanic – Novu International pro slovenský trh a Markízu International pro český trh. Toto shrnutí zaznělo v analytickém článku odkazovaném níže, který vyšel loni v prosinci. Ode dneška je Markíza International konečně dostupná i na IPTV/VoD službě Voyo.cz, kde měla být vlastně od samého počátku.

ČTĚTE TAKÉ: Nova a Markíza International? CET 21 jimi chce zabít dvě mouchy jednou ranou

Zatím byla na Voyo k dispozici – z neznámých důvodů a paradoxně – pouze Nova International, určená především pro slovenský trh. Ta však, kupodivu, ani po dnešním zařazení té správné stanice, tedy Markíza International, nezmizela, což je vidět z galerie. Proč? To netuším, ale tipl bych si, ostatně píše to kolega v článku níže, že provoz nic nestojí, tak proč to vlastně neudělat…

PSALI JSME: Nova International: Dodatečné náklady na provoz jsou spíše marginální

CET 21 uvozuje tiskové oznámení o vstupu Markízy International slovy přináší do České republiky to nejlepší z produkce skupiny Markíza. A generální ředitel skupiny Markíza, Matthias Settele, dodává: Jsme velmi rádi, že můžeme divákům v České republice přinést to nejlepší ze Slovenska od Horní Dolní až po Cuky Luky.

PODROBNĚJI: Nova International jde sledovat přes Voyo. Má to ale jeden háček… 

BRANDstorming tip2

Diváci Voyo.cz tak mohou sledovat například seriály Búrlivé víno, Chlapi nepláčú, Kukučka nebo seriál o drsném prostředí kardiochirurgie nazvaný Doktori. Naopak slovenští diváci mohou vidět, díky zavedení stanice Nova International do Voyo.sk, pořady z produkce skupiny Nova.

Kompletní programovou nabídku kanálu Markíza International najdete na webu Nova.cz.  

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).