Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Všechno je jasné, vždyť je to ve Wikipedii. Jak vláda obhajuje blokování webů? od CCblue - Jednak poskytovatele, který mi cokoliv svévolně blokuje, bych...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 12. 2016 10:22

  CCblue (neregistrovaný) 2a01:490:16:----:----:----:----:----

  Jednak poskytovatele, který mi cokoliv svévolně blokuje, bych se snažil nepoužívat, protože mi neposkytuje internetové připojení, ale nějakého mrzáka.
  A za druhé, žádný poskytovatel nemá prostředky, aby zablokoval cokoliv na 100 procent, pokudne nezablokuje všechno mimo e-mailu bez příloh a webových stránek (asi i bez skriptů).

 • 22. 12. 2016 10:36

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Http lze naprosto bez potizi pouzit k protunelovani cehokoli (bez scriptu).

 • 22. 12. 2016 23:15

  Jenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ale ono to opravdu nejde.

  1) TM a VF nevím, ale O2 blokuje pomocí DNS. Tím se určitě nezablokuje konkrétní webová stránka jak požaduje ministerstvo, ale celá doména x-tého řádu. Už vidím, jak někdo vykonstruuje případ, kdy mu ujde zisk (třeba ministerstvo zablokuje nějaký sdílený hosting s eshopy), a pak ho po ISP bude chtít zpátky.

  2) Tato blokace jde tak triviálně obejít, že to nepůjde zakrýt tím, že ISP „vynaložil veškeré úsilí, které bylo možné požadovat“, jak také káže zákon.

 • 23. 12. 2016 18:08

  Ovlivňující peněženkou (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Ono to nakonec jinak nepůjde. Nedávno jsem stáhnul peníze z ČS protože poslouchá kdejakýho buzeranta napojenýho na vládu vaší republiky. Příště bych taky nemusel svý prachu už vůbec vidět.

  No a stejně je to potřeba dělat s ISP, nedat jim vydělat. Ať oni za naše peníze bojují s nepřítelem kterému se mi sami nechceme z nějakého zvráceného důvodu postavit a na podobné akce mu dáváme stále více peněz i stále více pravomocí, na které nemá podle původních pravidel ani nárok.

  Tak co jak ten boj může dopadnout, zadupanci do země, vrahové svých nebližních, přesto spoluobčanů a jedněch z vás (jen výkvět z hovad jakými je český národ prolezlý).

  Bolí vás má slova? To je dobře, třeba s tím půjde něco dělat než dojde na extrémy. Extrémy podle vás, podle mne je vše co se děje posledních deset let jeden velký a prohlubující se extrém.

 • 23. 12. 2016 18:25

  Ovlivňující peněženkou (neregistrovaný) 89.34.237.---

  Pokud to nějakému zbabělci, obyčejnému uživateli, není jasné - radši rok bez Internetu, než napomáhat dalšímu úpadku čehokoli v této zemi (jedna věc přináší zmar všude). Klidně ať nějaký ten ISP zkrachuje, nebo se dostaneme i do stavu, že Internet nebude, nebo ne pro všechny.

  Být dnes podnikatelem nuceným připojení do Internetu mít, třeba kvůli proklínané EET (ale je jedno kvůli jaké opičárně či byrokracii, tak to zabalím a přesunu se do šedé ekonomiky.

  Čím dříve a úplněji padneme na hubu, kompletně zkrachujeme a nebudem schopní ten bordel financovat, tím lépe.

  To je daň za zbabělost a nechání si srát na hlavu ať již od volených nebo nevolených (vše je to nepřítel).

 • 22. 12. 2016 10:02

  hrosovka (neregistrovaný) 84.19.86.---

  Kdyz nam isp (tri operatori)blokuji detsky porno a dalsi nevhodny stranky dobrovolne a zadny zakon na to nebyl potreba tak me rozesmiva najednou ta pece jak to nejde a na kolik milionu to prijde. Pochybuju o tom ze tyhle vydridusi by blokovali z cistych moralnich duvodu cokoliv pokud by je stalo byt i jedinou korunu. PS. Nikdo nerval a nedelal sceny kdyz se blokovalo davno tak ted uz je to jen pokrytecka komedie a vydirani s nakladama predevsim nas uzivatelu