Hlavní navigace

Výkonný ředitel Českého rozhlasu rezignoval

2. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 2. 2009

Na funkci výkonného ředitele Českého rozhlasu rezignoval k 31. lednu Josef Havel. Informaci dnes oficiálně potvrdilo vedení ČRo. Rozhodl se tak po patnácti letech práce na vinohradské centrále Českého rozhlasu s cílem koncentrovat se nyní na vývoj pražské metropolitní stanice Český rozhlas Regina, konstatovala vedoucí Oddělení komunikace ČRo Eva Vencefrová. Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík rezignaci Havla přijal a zároveň jej s platností od 1. února 2009 pověřil řízením stanice ČRo Regina.

Josefa Havla si mohou čtenáři DigiZone.cz pamatovat např. z festivalu Prix Bohemia Radio 2007, kde hovořil o digitalizaci rozhlasu. Budoucnost rozhlasového vysílání je stále v růžových barvách. A pokud se budeme držet toho krásného úsloví, že rádio je vlastně most mezi realitou a představami v našich hlavách, tak už z toho je jasné, že nějaký útlum rozhodně rozhlasovému vysílání nehrozí, tvrdil Havel.Josef Havel, foto: archiv ČRo

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.