Hlavní navigace

Výměna antény na vysílači Krásné proběhne 14. nebo 15. dubna

12. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 3. 2010

UVNITŘ FOTO Teprve dva týdny po plánovaném zahájení zemského digitálního televizního vysílání z hlavního pardubického vysílače Krásné vymění České Radiokomunikace na tomto vysílači anténu. Serveru DigiZone.cz to řekla mluvčí společnosti Marie Fianová. Digitální vysílání z Krásného odstartuje 31. března, výměna antény je naplánovaná na 14. a 15. dubna.

K TÉMATU: ČT chce urychlit digitální vysílání v Pardubicích. Začít by mělo už 31. března

Anténní systém na vysílači Krásné bude měněn pomocí vrtulníku Kamov v termínu 14. – 15. dubna 2010, sdělila Fianová. České Radiokomunikace tak použijí stejný speciální dvourotorový vrtulník od švýcarské společnosti Heliswiss, jako při loňské výměně antény na hlavním pražském vysílači na Žižkově. Operace potrvá jen několik hodin, dva dny si ale Radiokomunikace vymezily kvůli případným změnám počasí.

KL22 hlasovani

Vysílač Krásné v Železných horách (Foto: www.panoramio­.com)

31. března má z Krásného zahájit vysílání digitální síť 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. O dvě měsíce později se měl přidat veřejnoprávní multiplex se čtyřmi programy České televize a sedmi stanicemi Českého rozhlasu. Kavčí hory ale chtějí odstartovat digitální vysílání ČT z Krásného ve stejný den jako komerční televize, tedy 31. března.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.