Hlavní navigace

Výpadek Amazonu odstavil Instagram, Vine a další služby

26. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Nedělní výpadek Amazonu se opět postaral o výpadek malých i velkých služeb, včetně Instagramu, Vine či Airbnb

Nedělní večer přinesl překvapení pro miliony uživatelů Instagramu, Vine, Airbnb a řady dalších služeb. Výpadek AWS (Amazon Web Services) pochopitelně znamenal kompletní výpadek řady dalších služeb, které jsou na Amazonu závislé. Zklamaní uživatelé se v řadě případů vydali na Twitter a vyjadřovali tam své rozhořčení a zklamání.

Twitter ostatně využili i samotní provozovatelé postižených služeb – na @instagram je tak možné najít informaci o výpadku, včetně  zábavných reakcí o „stydnoucím jídle“. Ve Vine, konkurence Instagramu v oblasti krátkého videa, také použili účet na Twitteru – informaci o výpadku umístěné na @vineapp ale nevyvolala žádný zájem dalších uživatelů. Stejně tak bez odezvy je informace o výpadku na @Airbnb.

Amazonu se problém podařilo vyřešit zhruba za hodinu a půl, tedy podstatně rychleji než v případě předchozích výpadků (viz například Když praskne mrak, je po cloudu). Vedle velkých serverů se výpadek samozřejmě dotkl i řady dalších menších serverů.

KL22 hlasovani

Stránka s informace o stavu AWS (viz AWS Service Health Dashboard) eviduje problémy na dvou místech severoamerického cloudu v podobě „vyřešeno“ a desítky dalších služeb, včetně dalších kontinentů, jsou v pořádku. Podle komentářů na Twitteru je ale zřejmé, že informace o výpadku AWS byla od Amazonu zveřejněna až poté, co uživatelé přišli o Instagram a další weby.

Poslední velký výpadek měl AWS na Štědrý den a postihl řadu služeb, včetně kompletního výpadku Netflixu, na část noci (celkem na více než 23 hodin). Zajímavé na tomto výpadku bylo to, že k němu došlo lidskou chybou. A také to, že Netflix teoreticky měl  být proti něčemu podobnému odolný. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.