Hlavní navigace

Vysílač Votice má výluku, v části středních Čech nepůjde televize ani rozhlas

19. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na stanovišti Mezivrata nefunguje na rozdíl od Cukráku a Žižkova třetí zemská digitální síť. Diváci tak odtud mohou přijímat pouze signál multiplexů 1 a 2.

Údržbovou přestávku na vysílači Votice – Mezivrata naplánovaly dnes, v době od 6:00 do 15:00, České Radiokomunikace. Z vysílače Mezivraty nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize (kanál 53) a multiplex 2 (kanál 41) s programy televizí Nova, Prima a Barrandov. Vysílače Cukrák a Žižkov, které fungují s Voticemi v rámci takzvané jednofrekvenční sítě SFN, budou fungovat beze změny.

Na vysílači Mezivraty dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9:00 do 15:00 hodin. Dotkne se to konkrétně stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 93,1 MHz, ČRo Dvojka na frekvenci 103,2 MHz, Evropa 2 na frekvenci 105,5 MHz, Rádio Blaník na frekvenci 95 MHz a Kiss Jižní Čechy na frekvenci 97,7 MHz. Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).