Hlavní navigace

Vysílací rada rozdělovala nové VKV kmitočty, nejúspěšnější bylo Country Radio

Lukáš Polák

Společnost Radio United Broadcasting nebodovala na vysílací radě jen díky Country Radiu, byť nově přidělené kmitočty tato stanice ovládla. Další frekvenci dostane i rockové Rádio Beat.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém posledním zasedání, které proběhlo tento týden, zabývala nejen regulací televizí, případným udělováním pokut i dohledem nad videoslužbami působícími v České republice, ale také posvětila několika rozhlasovým vysílatelům nové VKV kmitočty. Nejúspěšnější bylo Country Radio. Hovořit ale v tomto případě o zcela čerstvých FM frekvencích, by nebylo úplně na místě. Kmitočty, které byly rozhlasové stanici aktuálně přiděleny, už vysílatel v minulosti využíval. Jedná se o VKV frekvence, jež se staly součástí soudních pří a signál se tak proto musel vypnout.

K TÉMATU: Country Rádio může obnovit vysílání v Děčíně na svém někdejším kmitočtu

Country Radiu se konkrétně vrací českokrumlovská frekvence 101.6 MHz s výkonem 200 Wattů, dačický kmitočet 101.8 MHz s 200 Watty, Jindřichův Hradec 92 MHz s 200 Watty, Klatovy – Štěpánovice 107 MHz/200 Wattů, Křivsoudov 92.7 MHz/200 Wattů a Tachov 87.9 MHz/200 Wattů. Do Sokolova může zamířit prostřednictvím frekvence 99 MHz Rock Rádio Šumava, regulátor mu zde povolil výkon 50 Wattů. Hitrádio Magic Brno bude vysílat v Blansku na frekvenci 100.6 MHz (100 W) a Rádio Čas Rock podnikatele Radima Pařízka míří s frekvencí 87.9 MHz a výkonem 100 Wattů do Valašského Meziříčí.

BRANDstorming tip Zbiejczuk

ČTĚTE TAKÉ: Country Rádio expanduje do Mostu a Zlína, další vysílatel uspěl v Plzni

Společnost Radio United Broadcasting nebodovala na vysílací radě jen díky Country Radiu, byť nově přidělené kmitočty tato stanice ovládla. Další frekvenci dostane i rockové Rádio Beat. To může zamířit prostřednictvím frekvence 107.9 MHz na vysílač Svitavy – Opatov, kde mu RRTV povolila šířit signál výkonem 200 Wattů. Country Radio jako jedna z mála českých rozhlasových stanic vysílá také na satelitu. V nekódované podobě ho mohou stejně jako sesterský Beat ladit zájemci na družici Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně. Obě stanice nabízejí pro inzerenty na VKV možnost odpojování v rámci konkrétních regionů.

Našli jste v článku chybu?