Hlavní navigace

Wayra v Praze přijme deset týmů, a téměř všechny jsou slovenské

17. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zakladatelům dvanácti týmů se dnes na pražské Brumlovce splnilo přání dostat se do Wayry: deset bylo přijato do pražské, dva týmy jdou do Londýna.

Dnes se v Praze na Brumlovce ukončil „Wayra Week“. Přes svůj název však trval jen dva dny. Týmy na něm pilovaly svou prezentaci s různými mentory, a osobně se pak představily sedmi porotcům. Těmi byli pánové J. R. Smith, Richard Seewald, Gilles Berouard, Felix Geyr, Dennis Smith, Patrik Hes a Marcus Dantus.

Z dvacítky projektů pozvaných do Prahy bylo dnes vyhlášeno celkem 12 přijatých, ale z toho dva týmy anglické nastoupí do Londýna. Do pražské Wayry jich postupuje deset, což je nejvyšší počet, který může akademie přijmout.

Seznam projektů přijatých do Wayry v Praze:

Big Launcher (Česko)
Data Molino
(Slovensko)
Excalibur (Slovensko)
Linxy
(Slovensko)
Mapilary
(Slovensko)
Mapz
(Slovensko)
Networker
(Slovensko)
ONXPO
(Slovensko)
TrashOut
(mezinárodní)
WOPPA
(Slovensko)

Big Launcher je čtenářům Lupy už znám. Jak Lupě prozradili jeho tvůrci krátce po vyhlášení, nemají v tuto chvíli vůbec jasno v tom, kolik vlastně získají peněz a za jaký podíl firmy. O tom budou totiž všichni přijatí teprve jednotlivě vyjednávat.

Pražská Wayra se rozeběhne až v červnu, a stále není pevně určeno, kdy, neboť prostory na pražském Václavském náměstí 3 — ve znovu postaveném Diamantu — se musí ještě několik týdnů dokončovat.

KL22 hlasovani

Po ohlášení, že Wayra bude sídlit na Václavském náměstí, se ozvaly hlasy, že to není adresa zrovna startupová. Jenže v Praze nebylo mnoho na výběr. Požadované parametry splňovaly jen asi dvě nebo tři budovy v celém městě. Z nich vyšlo sídlo na Václavském náměstí prostě jako nejvhodnější. Simon Devonshire, evropský ředitel Wayry, dnes při vyhlášení prohlásil, že pražská Wayra bude nejlepší dosud vybudovaná.

Stále není zveřejněno ani to, kdo pražskou Wayru povede. Lidí vhodných na takové místo a volných je přijmout není mnoho. Pokud víme, uchazeč je vybrán, ale dosud nejsou uzavřeny podmínky, za kterých nastoupí.