Hlavní navigace

Pražská Wayra bude sídlit na Václavském náměstí; spouští v červnu

22. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Deset účastníků prvního pražského běhu Wayry bude vybráno z 21 finalistů pozvaných na „Wayra Week“ konaný v polovině května.

Wayra minulý týden pozvala 21 finalistů na pražský „Wayra Week“, který se uskuteční v polovině května. Část pozvaných týmů bude česká, ale přijedou i týmy ze Slovenska a Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Estonska a „z dalších zemí střední a východní Evropy.“ Do Prahy se dále prý hlásily i týmy například z Alžírska, z Brazílie nebo dokonce z Východního Timoru.

Wayra je síť třinácti podnikatelských akcelerátorů provozovaných Telefónikou ve dvanácti zemích v Evropě a v latinské Americe. Do světové výzvy uzavřené 21. ledna se přihlásilo 3444 týmů z 32 zemí. Kolik z nich se hlásilo právě do Prahy, to však Telefónica neoznámila.

Na „Wayra Week“ dostanou týmy několik dnů na to, aby své nápady rozpracovaly pod vedením mentorů; pak je předvedou před porotou, která vybere konečných deset účastníků vůbec prvního běhu pražské Wayry.

MM socky3

Pražská Wayra Academy bude sídlit v samém srdci Prahy, v paláci Diamant na Václavském náměstí. Pokud víme, oznámení sídla musilo dlouho čekat na konečný podpis smlouvy. Úprava pronajatých prostor prý „právě zahajuje“ a stihnout se musí do června.

Akademie Wayra vypadají všude na světě stejně, navrženy týmž španělským studiem Quanto Arcitectura, a prozatím si můžete připomenout obrázky z akademie v Dublinu.