Hlavní navigace

Modernizovaný web České televize nabídne i HD videa

20. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize se pustila do úprav svých webových stránek, se kterými začala jen krátce poté, co se Milan Fridrich přesunul do křesla ředitele v létě vytvořené divize Nová média, kde má na starost právě internetové projekty veřejnoprávní televize. Prozatím došlo k menším úpravám titulní stránky a podoby profilů tváří veřejnoprávního média. Dnes byl do provozu uveden nový online televizní program a do konce roku by se návštěvníci webu České televize měli dočkat přepracovaného internetového…

Česká televize se pustila do úprav svých webových stránek, se kterými začala jen krátce poté, co se Milan Fridrich přesunul do křesla ředitele v létě vytvořené divize Nová média, kde má na starost právě internetové projekty veřejnoprávní televize. Prozatím došlo k menším úpravám titulní stránky a podoby profilů tváří veřejnoprávního média. Dnes byl do provozu uveden nový online televizní program a do konce roku by se návštěvníci webu České televize měli dočkat přepracovaného internetového archivu a živého vysílání. Momentálně finišuje výběrové řízení na dodavatele služeb, který chod iVysílání bude v budoucnu zajišťovat.

Pokud se nezadrhne, od prosince by měla být služba v nové verzi s novým playerem, včetně HD. Počítáme i s nějakým drobným přizpůsobením designu, uvedl Milan Fridrich pro náš sesterský server DigiZine.cz. Milan Fridrich počítá i s rozšiřováním speciálů k jednotlivým pořadům. Například již příští týden se má rozjet nová podoba speciálu k pořadu Vyprávěj, která bude více propojena s Facebookem. Nová řada StarDance zase nabídne na webu exkluzivní videa, která se do televizního vysílání nedostanou. Další novinkou je databáze kulinářských receptů, které se na obrazovce České televize objevují v různých pořadech.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).