Hlavní navigace

Modernizovaný web České televize nabídne i HD videa

Jiří Macich ml.

Česká televize se pustila do úprav svých webových stránek, se kterými začala jen krátce poté, co se Milan Fridrich přesunul do křesla ředitele v létě vytvořené divize Nová média, kde má na starost právě internetové projekty veřejnoprávní televize. Prozatím došlo k menším úpravám titulní stránky a podoby profilů tváří veřejnoprávního média. Dnes byl do provozu uveden nový online televizní program a do konce roku by se návštěvníci webu České televize měli dočkat přepracovaného internetového…

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize se pustila do úprav svých webových stránek, se kterými začala jen krátce poté, co se Milan Fridrich přesunul do křesla ředitele v létě vytvořené divize Nová média, kde má na starost právě internetové projekty veřejnoprávní televize. Prozatím došlo k menším úpravám titulní stránky a podoby profilů tváří veřejnoprávního média. Dnes byl do provozu uveden nový online televizní program a do konce roku by se návštěvníci webu České televize měli dočkat přepracovaného internetového archivu a živého vysílání. Momentálně finišuje výběrové řízení na dodavatele služeb, který chod iVysílání bude v budoucnu zajišťovat.

Pokud se nezadrhne, od prosince by měla být služba v nové verzi s novým playerem, včetně HD. Počítáme i s nějakým drobným přizpůsobením designu, uvedl Milan Fridrich pro náš sesterský server DigiZine.cz. Milan Fridrich počítá i s rozšiřováním speciálů k jednotlivým pořadům. Například již příští týden se má rozjet nová podoba speciálu k pořadu Vyprávěj, která bude více propojena s Facebookem. Nová řada StarDance zase nabídne na webu exkluzivní videa, která se do televizního vysílání nedostanou. Další novinkou je databáze kulinářských receptů, které se na obrazovce České televize objevují v různých pořadech.

Našli jste v článku chybu?