Hlavní navigace

Web Českých drah se dočkal mobilní verze

10. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České dráhy tento týden spustily mobilní verzi svých webových stránek. Podle zástupců železničního dopravce se tak výrazně zjednodušuje hledání spojení, cenových nabídek a informací o cestování vlakem prostřednictvím chytrých telefonů. Autor: Josef Petrák, ŽelPage.cz Uživatel může prostřednictvím webu prohlížet jízdní řády jednotlivých vlaků a zobrazit jejich aktuální polohu na mapě. Dozví se také o případných mimořádných událostech či výlukách.

České dráhy tento týden spustily mobilní verzi svých webových stránek. Podle zástupců železničního dopravce se tak výrazně zjednodušuje hledání spojení, cenových nabídek a informací o cestování vlakem prostřednictvím chytrých telefonů.


Autor: Josef Petrák, ŽelPage.cz

Uživatel může prostřednictvím webu prohlížet jízdní řády jednotlivých vlaků a zobrazit jejich aktuální polohu na mapě. Dozví se také o případných mimořádných událostech či výlukách.

Od změny jízdního řádu, která proběhne v prosinci, bude možné prostřednictvím mobilního webu Českých drah též nakupovat jízdenky. V prosinci rozšíříme mobilní portál také o eShop, kde si zákazník přes mobil koupí jízdenku a kód jednoduše ukáže personálu ve vlaku. Vůbec tak nemusí cestu plánovat, chodit na pokladnu, ani jízdenku tisknout, uvedl Jiří Ješeta, výkonný ředitel Úseku pro obchod a marketing ČD.

Zdroj: tisková zpráva a ŽelPage.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.