Hlavní navigace

Odstavený web disidenta Jana Urbana opět v provozu

Jiří Macich ml.

Nedávno jsme vás informovali, že na žádost české policie byly odstaveny stránky Tunel plný krve bývalého disidenta a novináře Jana Urbana, který na zmíněném webu zveřejnil materiály týkající se kauzy okolo Diag Human. Jeden z nich měl být však tajný a tak policie požádala webhostera, aby odstavil celé stránky. Web už je však opět v provozu. Jan Urban změnil webhostera a stránky přesunul z adresy tunelplnykrve.cz na tunelplnykrve.com.

Doba čtení: 1 minuta

Nedávno jsme vás informovali, že na žádost české policie byly odstaveny stránky Tunel plný krve bývalého disidenta a novináře Jana Urbana, který na zmíněném webu zveřejnil materiály týkající se kauzy okolo Diag Human. Jeden z nich měl být však tajný a tak policie požádala webhostera, aby odstavil celé stránky. Web už je však opět v provozu. Jan Urban změnil webhostera a stránky přesunul z adresy tunelplnykrve.cz na tunelplnykrve­.com.

Společnosti Hosting zdarma, která mne o zásahu policie neinformovala a zablokovala poslušně celou stránku, jsem vypověděl smlouvu pro porušení dobrých mravů. Pikantní bylo, že jsem po podání výpovědi od této společnosti dostal nabídku obnovení provozu stránky, když z ní stáhnu onen dokument. Pozdě, přátelé, tohle jste měli nabídnout v den, kdy Vás policie vyzvala k cenzuře. Přišlo mi několik nabídek, abych převedl obsah stránek jinam. Za všechny děkuji. Dneškem počínaje jsou dokumenty k historii korupce v kauze Diag Human přístupné na www.tunelplny­krve.com u společnosti DATAC, které tímto děkuji ze všech nejvíce. Policií popularizovaný dokument Úřadu pro zahraniční styky a informace byl nahrazen jeho komentářem, píše Jan Urban ve svém blogu na Aktuálně.cz.

Našli jste v článku chybu?