Hlavní navigace

Česká spořitelna, Microsoft, Seznam.cz uvádějí web o online bezpečnosti

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes byl na tiskové konferenci představen nový informační web Bezpečný internet.cz, který společně založily Česká spořitelna, česká pobočka společnosti Microsoft a tuzemská portálová jednička Seznam.cz. Nový web má upozornit řadové uživatele Internetu na rizika, která jsou s ním spojena. Zároveň jim má poradit, jak se bránit. Obsah stránek je rozdělen na pět částí pro různé cílové skupiny. Konkrétně: začínající uživatele, pokročilé uživatele, rodiče, děti a školy. Popisovány jsou různé typy…

Dnes byl na tiskové konferenci představen nový informační web Bezpečný internet.cz, který společně založily Česká spořitelna, česká pobočka společnosti Microsoft a tuzemská portálová jednička Seznam.cz. Nový web má upozornit řadové uživatele Internetu na rizika, která jsou s ním spojena. Zároveň jim má poradit, jak se bránit. Obsah stránek je rozdělen na pět částí pro různé cílové skupiny. Konkrétně: začínající uživatele, pokročilé uživatele, rodiče, děti a školy. Popisovány jsou různé typy internetových podvodů a hrozeb pro soukromí, s nimiž se lze setkat. Bezpečný internet.cz pak poskytuje i tipy k zvýšení bezpečnosti během surfování po webových stránkách nebo pro bezpečnější přístup k internetovému bankovnictví. Popisuje také rizika spojená se sociálními sítěmi.

Mezi partnery projektu je i česká policie. Aleš Špidla, ředitel odboru kybernetické bezpečnosti ministerstva vnitra, vysvětluje, že v dnešní době je nutné učit se od útlého věku nejen třeba základní pravidla silničního provozu, ale také bezpečného pohybu na Internetu. Projekt Bezpečný internet.cz jako součást propracovaného vzdělávacího a osvětového systému působícího na občany všech věkových kategorií zcela určitě přispěje ke zvýšení povědomí o pravidlech bezpečného užívání internetu a také o rizicích, která hrozí, když se pravidla nedodržují, uvedl Aleš Špidla. Kriminalita páchaná prostřednictvím Internetu stále roste. Z tohoto důvodu je třeba neustále upozorňovat veřejnost na možná rizika spojená s užíváním internetu, dodal plukovník Jan Noga z úřadu služby kriminální policie. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.