Hlavní navigace

Westcom definitivně zpět v rukou Víta Vrby, CentralWay se orientuje na Švýcarsko

Autor: 21971
Patrick Zandl

Další angažmá CentralWay na českém internetu definitivně končí. Vít Vrba zpět vykoupil 40 % podílu ve společnosti Westcom, který CentralWay držel od roku 2008, kdy jako investor do Westcomu vstoupil (původně jako Zeitgeist).

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O uzavření dohody jsme vás informovali počátkem července.

Podle Sbírky listin převod 40% podílu proběhl za 1 švýcarský frank, koupě před čtyřmi lety měla hodnotu 1 Kč, tady je ale vhodné připomenout, že toto mohou být jen smluvní ujednání, které se skutečnými částkami vyplácenými osobám nebo firmám nemusí mít mnoho společného.

CentralWay v průběhu letošního roku odešel z řady svých investic v Česku a na Slovensku, nezřídka za hlasitého spílání původních majitelů firem. I Vít Vrba dříve naznačoval, že zveřejní podrobnější informace o charakteru podnikání CentralWay, to nakonec neučinil, nápadně rychle na to ale byla uzavřena smlouva o prodeji podílu Westcomu za symbolický frank.

Vypadá to tedy tak, že éra působení CentralWay na českém trhu končí. Je nápadné, jak snadno došlo k tichému vyrovnání a tedy pravděpodobné, že Vrba mohl působení CentralWay na českém trhu velmi zajímavě rozebrat – byl ostatně po dlouhou dobu ředitelem CentralWay pro střední a východní Evropu.

Tipli listopad2

CentralWay sám ve dnešním e-mailovém zpravodaji informuje o tom, že firma se dále hodlá specializovat na Švýcarsko, kde investuje od prosince 2010 do řady projektů. To nepřekvapí, švýcarští podnikatelé sice jistě umí používat Google, ale většinou je nenapadne nechat si translatorem přeložit z češtiny zkušenosti českého trhu s investicemi CentralWay.

Viz též komentář na Fandor.cz.