Hlavní navigace

Westcom definitivně zpět v rukou Víta Vrby, CentralWay se orientuje na Švýcarsko

22. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 21971
Další angažmá CentralWay na českém internetu definitivně končí. Vít Vrba zpět vykoupil 40 % podílu ve společnosti Westcom, který CentralWay držel od roku 2008, kdy jako investor do Westcomu vstoupil (původně jako Zeitgeist).

O uzavření dohody jsme vás informovali počátkem července.

Podle Sbírky listin převod 40% podílu proběhl za 1 švýcarský frank, koupě před čtyřmi lety měla hodnotu 1 Kč, tady je ale vhodné připomenout, že toto mohou být jen smluvní ujednání, které se skutečnými částkami vyplácenými osobám nebo firmám nemusí mít mnoho společného.

CentralWay v průběhu letošního roku odešel z řady svých investic v Česku a na Slovensku, nezřídka za hlasitého spílání původních majitelů firem. I Vít Vrba dříve naznačoval, že zveřejní podrobnější informace o charakteru podnikání CentralWay, to nakonec neučinil, nápadně rychle na to ale byla uzavřena smlouva o prodeji podílu Westcomu za symbolický frank.

Vypadá to tedy tak, že éra působení CentralWay na českém trhu končí. Je nápadné, jak snadno došlo k tichému vyrovnání a tedy pravděpodobné, že Vrba mohl působení CentralWay na českém trhu velmi zajímavě rozebrat – byl ostatně po dlouhou dobu ředitelem CentralWay pro střední a východní Evropu.

Cloud23

CentralWay sám ve dnešním e-mailovém zpravodaji informuje o tom, že firma se dále hodlá specializovat na Švýcarsko, kde investuje od prosince 2010 do řady projektů. To nepřekvapí, švýcarští podnikatelé sice jistě umí používat Google, ale většinou je nenapadne nechat si translatorem přeložit z češtiny zkušenosti českého trhu s investicemi CentralWay.

Viz též komentář na Fandor.cz.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).