Hlavní navigace

Wikipedia od veřejnosti vybrala 16 milionů dolarů

Jiří Macich ml.

Nadace Wikimedia Foundation hlásí naplnění rozpočtu potřebného k podpoře otevřené internetové encyklopedie Wikipedia a jejích sesterských projektů. V již tradiční veřejné sbírce se tentokrát vybralo 16 milionů dolarů, což je rekordní suma vybraná během rekordně krátké doby. Wikipedia letos slaví deset let existence a i z úspěchu veřejné sbírky je patrné, že o sympatizanty nouzi nemá.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nadace Wikimedia Foundation hlásí naplnění rozpočtu potřebného k podpoře otevřené internetové encyklopedie Wikipedia a jejích sesterských projektů. V již tradiční veřejné sbírce se tentokrát vybralo 16 milionů dolarů, což je rekordní suma vybraná během rekordně krátké doby. Wikipedia letos slaví deset let existence a i z úspěchu veřejné sbírky je patrné, že o sympatizanty nouzi nemá.

Více než 500 tisíc příspěvků obdržela nadace Wikimedia Foundation a téměř 130 tisíc příspěvků pak její lokální pobočky roztroušené po světě. Průměrná výše daru tentokrát činila zhruba 22 dolarů. Z hloubi svého srdce a za více než 100 tisíc aktivních dobrovolníků vám děkuji, vzkazuje Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie, která je dnes pátou nejnavštěvovanější stránkou světa.