Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Windows -- kultura primitivů od Pavel Kočí - Na úvod bych jen řek že nejsem příznivcem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2001 9:49

  Pavel Kočí (neregistrovaný)
  Na úvod bych jen řek že nejsem příznivcem MS ani jejich produktů ba spíše právě naopak. Přesto však mám na svém PC instalovány windowsy, a pokužívám aplikace společnosti MS. Nejsem běžný uživatel - jsem IT profesionál zmiňované produkty mám nainstalovány a používám je.
  Tento článek je absolutně nesmyslný a zbytečný, možná jsem opravdu primitiv ale nechápu jaký smysl má psát takovéto články. Asi by byl velký problém pro autora, napsat odborný článek kritizující MS produkty, jejich vzájemnou "kompatibilitu", nebo "marketingové tahy" MS. Je mi léto že jsem ztratil čas čtením tohoto článku. Na Lupě jsou obvykle kvalitní články, tento je výjimkou.
 • 22. 10. 2001 10:34

  Tomas Knaifl (neregistrovaný)
  bohuzel, v posledni clovek ma pan Zajicek tendence nadavat proti vsemu a proti vsem.. cim dal casteji uz se jedna spise o demagogicke vykriky (i kdyz velmi casto proti vecem, ktere se nelibi ani me) jednoho fanatika....

  netem.cz si vzdycky rad prectu, ale uz mi to pripomina spise takovy bulvar z oblasti IT...
 • 22. 10. 2001 15:47

  hufhendr (neregistrovaný)
  Také jsem si dříve myslel, že jsem IT profesionál - než jsem se začal vrtat v Linuxu. Dnes už vím, že toho zase tak moc neumím. Ale učím se dál.
  Narozdíl od Vás si nemyslím, že je ten článek plný nesmyslů.

  Například:
  Pak docházívá ke komickým situacím, kdy počítačovci skrývají své linuxové instalace před firemními managementy, nebo utíkají k firmám, které jim nechávají volné ruce.

  Tohle znám z vlastní zkušenosti.
 • 22. 10. 2001 16:19

  Pavel Kočí (neregistrovaný)
  toto je moje absolutně poslední reakce, nejsem politik ale technik raději problémy řeším než že o nich mluvím

  Když říkám že jsem IT profesionál nemyslím tím že něčemu obvzláště dobře rozumím, myslím tím že se tím živím.

  Citace z článku kterou uvádíte je právě ta nejhloupější, leda že by pod pojmem "počítačovci bylo myšleno něco jiného než si myslím.

  Lidé pracují především tam kde mají dobře zaplaceno, tam kde o jejich znalosti stojí a chtějí je zaplatit. Jsme celkem normální firma s normálním managemantem. IT je v naší firmě stejně jako v každé jiné "normální firmě" jen prostředkem k dosažení požadovaných cílů (informací apod). Je snad jedno jestli máme Linux nebo Win, je jedno zda PC či Mac, potřebujeme informace o cashflow, stavu zásob, výrobních kapacitách. Jediné co rozhoduje je kvalotá těchto informací.

  Co se týče toho že některý managemant nutí "někoho" užívat nějaký SW produkt - snad si nepředstavujete že ve firmě bude každý uýívat jiný textový editor, jiný web browser apod. Samozřejmě pokud šéf IT rozhodne že se bude na desktopech užívat Windows pak se tam bude užívat Windows. Pokud se někomu líbí Linux ať jej má - ale doma na svém počítači. To platí samozřejmě i obráceně pokud se řekne že se bude užívat Linux není možné aby někdo používal Windows. Pokud se to někomu nelíbí pak opravdu nezbývá než odejít - ale takhle to přece nechodí že ne?

  Prostě je nějaká firemní strategie, firemní kultura - firma má jednotný grafický styl, jednotnou firemní kulturu. Pokud se kuřákům v nekuřácké firmě nelíbí pak má opravdu smůlu.

  Stějně pokud dostane více zaplaceno za práci v prostředí Windows budete na něm pracovat. Pokud mi odpovíte že ne tak lžete a nebo si mladé ucho na škole nebo po škole které nemusí živit rodinu.

 • 23. 10. 2001 5:11

  Jerry III (neregistrovaný)
  To je zajimavy, protoze ja sem ve vsech praci nemel problem s managementem - oni delali svoji praci a do toho jakej JA mam OS na pocitaci se vubec nevrtali. Asi nekde americky firmy zaspaly a zapomely delat velkyho bratra co vsem diktuje co a jak.