Hlavní navigace

Xbox 360 s WiFi v Česku během července, Xbox Live na podzim

Jiří Macich ml.

Microsoft upřesnil, kdy se čeští zákazníci a uživatelé dočkají dříve prezentovaných novinek souvisejících s herním zařízením Xbox 360. Inovovaná verze této konzole se v České republice začne prodávat 16. července za stejnou cenu jako nynější Xbox 360 v edici Elite. Její cena se pohybuje v e-shopech od cca 5 500 korun do 8 400 korun. Nový Xbox 360 v první řadě zjednodušuje přístup na Internet. Jeho majitelé již nemusí pro připojení k Internetu natahovat po domácnosti další kabely nebo dokupovat…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft upřesnil, kdy se čeští zákazníci a uživatelé dočkají dříve prezentovaných novinek souvisejících s herním zařízením Xbox 360. Inovovaná verze této konzole se v České republice začne prodávat 16. července za stejnou cenu jako nynější Xbox 360 v edici Elite. Její cena se pohybuje v e-shopech od cca 5 500 korun do 8 400 korun. Nový Xbox 360 v první řadě zjednodušuje přístup na Internet. Jeho majitelé již nemusí pro připojení k Internetu natahovat po domácnosti další kabely nebo dokupovat u nás dosti drahý WiFi adaptér. Podpora WiFi je totiž konečně v základní výbavě této inovované verze.

Pohodlnější přístup na Internet zákazníci ocení hlavně v souvislosti se zpřístupněním služeb Xbox Live. Ty dosud nebyly oficiálně k dispozici pro uživatele v České republice. Nový Xbox 360 konkrétně podporuje nejen 802.11b a 802.11g, ale také 802.11n, čímž se konkurenční PlayStation 3 pochlubit nemůže. Ten má však navíc Blu-ray mechaniku, kterou nepřináší ani tento inovovaný Xbox 360. Oproti dřívějším modelům má mít ale nižší spotřebu i hlučnost, disk s větší kapacitou (250 GB), hned pět portů USB 2.0 (namísto tří) a chlubí se menšími rozměry. Uvidíme, jestli nový model vylepší pověst této konzole, které dala dosti zabrat hardwarová selhání přezdívaná hráčkou komunitou jako červená smrt. (Tisková zpráva)