Hlavní navigace

Xbox Live oficiálně i pro Českou republiku

15. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft včera večer našeho času představoval novinky týkající se jeho herní konzole Xbox 360. Tématem číslo jedna byla technologie Kinect dosti opožděně, ale o to razantněji odpovídající na Nintendo Wii. Lupa však není herním magazínem, takže se raději pojďme podívat na novinky týkající se online služeb. Microsoft totiž oznámil rozšíření oficiální dostupnosti Xbox Live na dalších devět zemí, mezi nimiž je konečně i Česká republika. Dalšími novými zeměmi, do nichž nyní zavítá Xbox Live, jsou…

Microsoft včera večer našeho času představoval novinky týkající se jeho herní konzole Xbox 360. Tématem číslo jedna byla technologie Kinect dosti opožděně, ale o to razantněji odpovídající na Nintendo Wii. Lupa však není herním magazínem, takže se raději pojďme podívat na novinky týkající se online služeb. Microsoft totiž oznámil rozšíření oficiální dostupnosti Xbox Live na dalších devět zemí, mezi nimiž je konečně i Česká republika. Dalšími novými zeměmi, do nichž nyní zavítá Xbox Live, jsou Brazílie, Chile, Kolumbie, Řecko, Maďarsko, Polsko, Rusko a Jihoafrická republika. Češi se již na Xbox Live pohybují, ale jde o Microsoftem tiše tolerované účty, u nichž se obešla pravidla registrace.

Pod hlavičkou Xbox Live se skrývá celá řada služeb od multiplayerového hraní po Internetu přes online komunikaci s přáteli až po stahování her, hudby a filmů za poplatek. Před časem s aktualizací software konzole Microsoft nabídl předplatitelům služeb Xbox Live také přístup na komunitní servery Facebook, Twitter nebo Last.fm. Xbox 360 totiž na rozdíl od PlayStationu 3 nemá vlastní webový prohlížeč. Běžně nedisponuje ani podporou WiFi (to až zbrusu nová verze) – přidává ji až externí adaptér, který je třeba za nemalou částku dokoupit zvlášť. Chybí také Blu-ray mechanika, ale její absenci Microsoft (po krachu HD-DVD) omlouvá právě orientací na on-demand obsah v rámci Xbox Live. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).