Hlavní navigace

Yahoo klesá zisk, Microsoft utržil padesát miliard

20. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americkému portálu Yahoo klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku zisk o dvě procenta na 161 milionů dolarů a Yahoo snížilo výhled na celý letošní rok. Tržby za reklamu se sice Yahoo zvýšily o 11 procent, ale konkurenční Google si vede podstatně lépe. V prvním čtvrletí mu zisk z reklamy vzrostl o 63 procent a podobné číslo se očekává i pro druhé čtvrtletí. Akcie Yahoo od počátku roku 2006 klesly již o 30 procent. Napravit to má nový ředitel Jerry Yang, jeden ze zakladatelů společnosti. …

Americkému portálu Yahoo klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku zisk o dvě procenta na 161 milionů dolarů a Yahoo snížilo výhled na celý letošní rok. Tržby za reklamu se sice Yahoo zvýšily o 11 procent, ale konkurenční Google si vede podstatně lépe. V prvním čtvrletí mu zisk z reklamy vzrostl o 63 procent a podobné číslo se očekává i pro druhé čtvrtletí. Akcie Yahoo od počátku roku 2006 klesly již o 30 procent. Napravit to má nový ředitel Jerry Yang, jeden ze zakladatelů společnosti. (Finanční noviny)

Spokojenost naopak může být v Microsoftu, kterému za čtvrté finanční čtvrtletí stouply tržby téměř o 13 procent na 13,37 miliardy dolarů. Čistý zisk překročil tři miliardy dolarů. Za celý poslední fiskální rok Microsoft zaznamenal tržby ve výši 51,12 miliardy dolarů a růst o 15 procent proti předchozímu období. Tahouny jsou nové produkty Windows Vista a Office 2007, kterým se podařilo překonat i neúspěch s poruchovými multimediálními konzolemi Xbox 360 a s náklady na jejich opravy. (Finanční noviny, Microsoft)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).